Strażacy z nowym sprzętem gaśniczym

  • 08.01.2018, 16:36 (aktualizacja 08.01.2018, 17:19)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Strażacy z nowym sprzętem gaśniczym

Podziel się:

Oceń:

Tczewska straż pożarna otrzymała nowy sprzęt gaśniczy ufundowany przez lokalną firmę produkującą okna

Straż pożarna w Tczewie wzbogaciła się dziś o nowy sprzęt gaśniczy, o którym mówi rzecznik KPPSP Tczew Zbigniew Rzepka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest to działko wodno-pianowe umożliwiające prowadzenie działań w wielkokubaturowych obiektach w sytuacji pożarowej (...) oraz podpory mechaniczne wykorzystywane m.in. do zabezpieczenia pojazdów podczas wypadków. (Zbigniew Rzepka, KPPSP Tczew)

Jest to pierwszy tego typu sprzęt na wyposażeniu tczewskiej jednostki. Ekwipunek warty prawie 21 tysięcy złotych ufundowała firma Dovista z miejscowości Wędkowy (gm. Tczew). O współpracy ze strażą pożarną mówi dyrektor zarządzający Dovista Polska, Wojciech Baszkowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od lat współpracujemy zarówno z ochotniczą strażą pożarną jak i państwową strażą pożarną. (Wojciech Baszkowski, Dovista Polska)

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni Bamberas
Antoni Bamberas 08.01.2018, 18:22
Wioska okienna to spory kompleks i dość łatwopalny. Taniej jest dać coś co przyda się do ratowania tym co się znają na swojej robocie niż tworzenie jakiejś przyzakładowej brygady przeciwpożarowej. Mają obok OSP, a z Tczewa czy Starogardu na Cito będzie PSP. 20700 złociszy wystarczyłoby na miesięczną pensje dla 6 ludzi. A tak jest koszt jednorazowy i dług wdzięczności. Ale to i tak dobrze, bo jak ostatnio były wichury to służby żebrały o pilarki, które powinny mieć od razu dostarczone jak nie na stanie magazynowym.
meganowak
meganowak 08.01.2018, 21:06
Ojojojoj spokojnie... nie wydałeś nic. Po drugie na bank były konsultacje bo to nie Mikołaj pod choinkę robił prezent. Za 21tys trzeba ustalić potrzeby.

Pozostałe