Możesz oddać nieużywany rower uchodźcom. Ruszyła zbiórka! [ROZMOWA]

  • 23.04.2022, 08:00
  • Tczew - Miasto dla Rowerów / Redakcja (oprac. Dawid Chęć / Aleksandra Kęprowska)
Możesz oddać nieużywany rower uchodźcom. Ruszyła zbiórka! [ROZMOWA] fot. Tczew - Miasto dla Rowerów (FB)

Podziel się:

Oceń:

W tym tygodniu ruszyła zbiorka rowerów dla uchodźców z Ukrainy. Akcję zorganizował Urząd Miejski w Tczewie. Rowery dla Ukrainy zbiera się już w wielu polskich miastach. Przygotowują je m.in. organizacje z Warszawy, Opola i Katowic. W akcję angażują się również serwisy, które za darmo naprawiają nieużywane rowery.

 

Masz nieużywany rower? Podaruj go naszym gościom z Ukrainy!

 

Jak wiadomo rower to wolność i niezależność. Podzielmy się  z nimi tym, z czego próbuje się ich okraść. Poza tym rower to tani, praktyczny i wygodny sposób na zapoznanie naszego miasta oraz załatwianie codziennych spraw. Dorosłym ułatwi dojazdy do pracy i na zakupy, a dzieciom do szkoły.

- Tczew - Miasto dla Rowerów (FB)

 

Zbierane są rowery używane - zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Organizatorzy proszą, by były one sprawne lub wymagały drobnych napraw

 

Akcję organizujemy w partnerstwie z Salonem Rowerowym Bogdan Bondariew oraz lokalnym Migrant Info Point Tczew.  My, jako Urząd organizujemy zbiórkę, drobnym serwisem zajmie się Salon Rowerowy Bogdan Bondariew, a Migrant Info Point Tczew zajmujący się wsparciem uchodźców, przekaże rowery najbardziej potrzebującym.Dodatkowo, Migrant Info Point Tczew poprowadzi zajęcia edukacji rowerowej dla osób, które otrzymają jednoślady. Oprócz samych rowerów, potrzebne są również: zapięcia rowerowe, dzwonki, oświetlenie, pompki oraz dętki.
 

Miejsce zbiórki

 

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy przed dostarczeniem roweru.

 

O zbiórce opowiedział na naszej antenie Grzegorz Pawlikowski, specjalista ds. polityki rowerowej Urzędu Miejskiego w Tczewie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Akcja potrwa do końca maja, z możliwością przedłużenia.

Tczew - Miasto dla Rowerów / Redakcja (oprac. Dawid Chęć / Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe