Ratusz otrzyma ponad 2,5 miliona zł na dokształcenie uczniów

  • 29.09.2016, 10:37 (aktualizacja 29.09.2016, 10:45)
  • Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka
Ratusz otrzyma ponad 2,5 miliona zł na dokształcenie uczniów Piotr Chabowski

Podziel się:

Oceń:

Tczewski ratusz pozyskał dofinansowanie w wysokości ponad 2 mln 600 tysięcy zł z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku na realizację projektu „Sięgnijmy po więcej”. Będzie on skierowany do uczniów tczewskich szkół podstawowych oraz gimnazjów i zakłada podniesienie poziomu wiedzy w zakresie kluczowych kompetencji na rynku pracy.

Koszt całego projektu „Sięgnijmy po więcej”, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, wynosi niemal 2 mln 800 tysięcy zł, z kolei otrzymane wsparcie dla ratusza to aż 95 procent tej kwoty.

 

Rozpoczęcie realizacji projektu „Sięgnijmy po więcej” przewidywane jest na styczeń przyszłego roku. Obecnie ratusz jest na etapie przygotowań. Projekt potrwa aż do czerwca 2018 roku i będzie skierowany do około 1200 uczniów tczewskich szkół podstawowych i do około 550 z gimnazjów. Dyrektorzy szkół cieszą się, że po nowym roku ich podopieczni uzyskają dodatkową możliwość kształcenia.

Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe