Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 15:14

Pogoń Dekpol Tczew odpada z Pucharu Polski. Piłkarki przegrały z obecnymi mistrzyniami kraju

27 kwietnia tczewianki stanęły przed niezwykle trudnym zadaniem. Na swoim boisku podejmowały obecne mistrzynie Polski z najwyższej klasy rozgrywkowej KKS Czarne Sosnowiec. Mimo dobrego początku Pogoń przegrała 1:6. Strzelczynią jedynej bramki dla gospodarzy była Magdalena Sobal.

Autor: fot. Pogoń Dekpol Tczew (FB)

"Mimo porażki jestem bardzo zadowolony z postawy zawodniczek. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję się zrewanżować"

Mimo porażki zawodniczki z Tczewa mogą wyjść z podniesioną głową, postawiły się najlepszej drużynie w całym kraju, chociaż grają w niższej klasie rozgrywkowej. Dodatkowo w pierwszej połowie tczewianki wyglądały na równorzędną drużynę, która jest w stanie wygrać to spotkanie. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 1:2 - na korzyść przyjezdnych.

O odczuciach po meczu opowiedział nam szkoleniowiec Pogoni, Mateusz Sroka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Niestety druga połowa to już dominacja, może nie dominacja ale wyższość i klasa zespołu z Sosnowca, jakby nie było są mistrzyniami Polski, więc, że tak powiem napierały na nas, tworzył sytuacje strzeleckie parę tych sytuacji wykorzystały. Co prawdą ulegliśmy jeden do sześciu, ale myślę, że dla kibiców pozostawiliśmy bardzo fajne wrażenie i myślę, że przy odrobinie szczęścia mógłby ten wynik być zupełnie inny.

Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodniczek, ponieważ przez długi okres na boisku realizowały to czego od nich oczekiwałem. A gra przeciwko reprezentantką Polski, Słowacji czy Bułgarii to naprawdę fajne przeżycie dla dziewcząt. I tak jak mówię mimo porażki jestem bardzo zadowolony z postawy zawodniczek. Mam nadzieję, że w niedalekiej bądź dalszej przyszłości będziemy mieli okazję się zrewanżować.

- Mateusz Sroka

Najbliższe spotkanie Pogoń rozegra w Tczewie 30 kwietnia o godzinie 12:00. Tczewianki podejmą zespół Hydro truck Radom, z którym bezpośrednio rywalizują o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju.

W najbliższą środę (4.05) wyjątkowo o godzinie 15:00, trener Mateusz Sroka będzie gościem „Sportowych Chęci”.