Dzieje się w Centrum Kultury i Sztuki! Wydarzenia kulturalne i zajęcia dla dorosłych [ROZMOWA]

  • 28.04.2022, 14:11
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Dzieje się w Centrum Kultury i Sztuki! Wydarzenia kulturalne i zajęcia… fot. A. Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W "szalony czwartek" spotkaliśmy się w naszym studiu z Anną Kruszyńską i Janem Skerką, aby porozmawiać o nadchodzących wydarzeniach oraz edukacji kulturalnej, prowadzonej przez Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Co nowego dzieje się w instytucji i dlaczego ten czwartek jest "szalony"? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

 

Spektakle, koncerty i edukacja kulturalna

 

"Szalony czwartek" to inicjatywa CKiS, która polega na specjalnej promocji biletów na dane wydarzenie. W ubiegłym tygodniu była to zniżka na spektakl "Kora. Falowanie i Spadanie", natomiast dzisiaj, 28 kwietnia, w kasie instytucji między 16:00 a 18:00 taniej można kupić bilety na koncert wyjątkowego trio - wśród wybitnych muzyków polskiej sceny jazzowej jest między innymi pochodzący z Tczewa, Adam Golicki

 

ADAM GOLICKI - perkusista, w 2010 roku ukończył Akademię Muzyczną uzyskując tytuł magistra w muzyce jazzowej. W 2005 roku wygrał z zespołem Paul Band Międzynarodowy Konkurs Jazz & Blues w Gdyni i został oceniony jako jeden z najlepszych instrumentalistów konkursu. Wraz z Stan Big Band otrzymał Grand Prix w Czechach (Ceske Kamienice) w 2008 roku. Jest także muzykiem sesyjnym grającym w przeróżnych stylach muzycznych, nagrał albumy z wieloma znanymi artystami jazzowymi.

- Centrum Kultury i Sztuki

 

Adam Golicki wystąpi razem z Maciejem Grzywaczem i Piotrem Lemańczykiem, już w piątek, 29 kwietnia

 

źródło: CKiS Tczew

 

Wśród zbliżających się wydarzeń, jest m.in. także koncert zespołu DAGADANA, podczas którego odbędzie się zbiórka dla rejonu owidiopolskiego w Ukrainie. Nie zabraknie również spektakli, kabaretu czy innych wydarzeń, np. muzycznych. Ważnym aspektem działalności Centrum Kultury i Sztuki jest także edukacja kulturalna. Wśród odbywających się w instytucji warsztatów, można wziąć udział m.in. w zajęciach dla dorosłych. Co słychać w CKiS? Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy Weroniki Gerowskiej-Chaleckiej z Anną Kruszyńską i Janem Skerką:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Redakcja

 

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe