Inflacja ostro w górę. Tak źle nie było od 24 lat!

  • 01.05.2022, 08:00
  • News4Media
Inflacja ostro w górę. Tak źle nie było od 24 lat! fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

GUS podał najnowsze dane dotyczące inflacji w Polsce. I nie są to dobre wiadomości: wszystko drożeje w szalonym tempie.

 

11 procent – tyle wyniosła inflacja w marcu

 

Teraz Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane i niestety nie są one dobre. Są to na razie wstępne wyniki i wskazują, że ceny towarów i usług w Polsce nadal rosną.

 

GUS ogłosił, że w kwietniu inflacja wyniosła 12,3 procent

 

Trzeba jednak pamiętać, że statystycy mogą za kilka dni zaktualizować te dane. Tak było niedawno, gdy wstępny wskaźnik był niższy od finalnego. Dane GUS wskazują, że wszystko drożeje. Takiej inflacji nie mieliśmy od 1998 roku, czyli od 24 lat. W piątek, 6 maja na konferencji prasowej ma wystąpić prezes Narodowego Banku Polskiego. Spotkanie z dziennikarzami ma być poświęcone „ocenie bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce” – jak zapowiada konferencję NBP.

Na pewno padną pytania o dalsze podwyżki stopy procentowej. A ten ruch ze strony Rady Polityki Pieniężnej - wobec rosnącej inflacji - jest pewny. Analitycy mBanku już oceniają, że stopa osiągnie w tym roku poziom 7 procent.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe