Awanturujący się 47-latek znieważył tczewskich funkcjonariuszy

  • 04.05.2022, 08:43
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Awanturujący się 47-latek znieważył tczewskich funkcjonariuszy fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Mundurowi zatrzymali 47-latka, który ich znieważył oraz im groził. Funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z mieszkań w Tczewie, gdzie wobec swojej partnerki awanturował się 47-letni mężczyzna. Podczas prowadzonej interwencji zostali przez niego znieważeni, mężczyzna wypowiadał też w ich kierunku groźby.

W czwartek, 28 kwietnia przed godziną 13:00 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Tczewa awanturuje się mężczyzna.

W to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego.

 

Policjantka oraz policjant dowiedzieli się, że 47-latek awanturował się w stosunku do swojej partnerki. Podczas interwencji mężczyzna ten zaczął wyzywać stróżów prawa i im grozić. Nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. Mundurowi pouczali agresywnego mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem, jednak ten nie reagował na polecenia, a jego agresja narastała i dalej znieważał i groził stróżom prawa. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 47-latka, wobec którego byli zmuszeni użyć siły fizycznej oraz kajdanek. Funkcjonariusze po zatrzymaniu mężczyzny przewieźli go do policyjnego aresztu.

- KPP Tczew

 

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące znieważenia i gróźb wobec funkcjonariuszy. 47-latek przyznał się do popełniania tych przestępstw. Grozi mu za nie kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe