Pierwsze sztuczne lodowisko na Pomorzu. Od 15 maja będzie można z niego korzystać w Gnojewie

  • 04.05.2022, 09:21
  • pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Pierwsze sztuczne lodowisko na Pomorzu. Od 15 maja będzie można z niego… fot. pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

Choć na zewnątrz temperatury są dodatnie, to w Gnojewie koło Malborka można jeździć na łyżwach. A to dzięki pierwszemu na Pomorzu syntetycznemu lodowisku.

Z lodowiska będzie można korzystać już od 15 maja 2022 r. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział samorządowcy z powiatu malborskiego, sztumskiego, a także przedstawiciele samorządu województwa.

 

Pierwsze takie lodowisko

 

Choć łyżwy czy hokej jednoznacznie kojarzą się ze sportami zimowymi, to w położonej w gminie Miłoradz, Jeziornej Osadzie, na lodowej tafli będzie można jeździć cały rok.

 

To prywatna, ale bardzo cenna inicjatywa, która będzie sprzyjać rozwojowi sportu na Żuławach, ale też na Powiślu i Kociewiu.

- Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego

 

To pierwsze na Pomorzu syntetyczne lodowisko. Obiekt w Miłoradzu powstał dzięki amerykańskiej technologii, która pozwala na ułożenie tafli z paneli.

Panele syntetycznego lodowiska mają wymiar 1,22x 1,22 m i ważą tylko 13,2 kg, co umożliwia ich instalację niewielkim nakładem pracy w bardzo krótkim czasie.

 

Co ważne lodowisko syntetyczne nie generuje dużych kosztów energii elektrycznej i wody. Jazda nie różni się też niczym od ślizgania po naturalnym lodzie.

- Zdzisław Dąbrowski, koordynator budowy lodowiska

 

Lodowisko może być montowane wewnątrz pomieszczeń jak i na świeżym powietrzu, a warunki atmosferyczne nie odgrywają żadnej negatywnej roli.

 

Łyżwy w Jeziornej Osadzie

 

Syntetyczne lodowisko już działa. Udowodnili to hokeiści Bombka Malbork, a także łyżwiarka figurowa. Dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych obiekt będzie czynny już od 15 maja. Lodowisko będzie działało codziennie. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko zaawansowani, ale i początkujący łyżwiarze. Działać bowiem będą szkółki łyżwiarskie i hokejowe, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego.

pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe