Starostwo Powiatowe w Tczewie przyjazne osobom niepełnosprawnym

  • 05.05.2022, 09:03
  • Starostwo Powiatowe / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Starostwo Powiatowe w Tczewie przyjazne osobom niepełnosprawnym fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W Starostwie Powiatowym w Tczewie pojawiły się nowe oznakowania, które dotyczą osób niepełnosprawnych. To zarówno tabliczki informujących w formie wizualnej i dotykowej oraz stworzona ścieżka prowadząca, z tak zwanymi polami uwagi, która w sposób bezpieczny prowadzi osoby z dysfunkcją narządu wzroku do wydziałów zajmujących się obsługą klientów.

"Urząd może być przyjaznym miejscem"

 

Na te zadania powiat tczewski otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON na projekt, w ramach programu „Urząd bez barier – poprawa funkcjonalności i komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami” w kwocie prawie 65 tys. złotych.

Jak podają urzędnicy, zrealizowano następujące zadania:

  • zakup i montaż taśm do oznakowania powierzchni szklanych
  • zakup i montaż na schodach wewnętrznych taśmy antypoślizgowej
  • zakup i montaż tabliczek informujących w formie wizualnej i dotykowej (z zapisami alfabetem Braille’a)
  • zakup i montaż ścieżek prowadzących oraz pól uwagi

 

Zamontowana ścieżka, oraz umieszczone tabliczki informujące, są doskonałym przykładem, że Urząd może być przyjaznym miejscem, stwarzającym możliwości skorzystania z jego usług, nie tylko osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, ale i innymi ograniczeniami

– starosta tczewski, Mirosław Augustyn

 

Nie są to jedyne działania jakie podjęto w celu likwidacji barier:

 

Od kilku lat działają dwie pętle indukcyjne, dzięki którym osoby korzystające z aparatów słuchowych mogą bez problemu porozumieć się z urzędnikami, została również zaktualizowana strona internetowa oraz Biuletyn Informacji Publicznej. Dodatkowo, Urząd przeprowadza coroczne audyty z dostępności.

- Starostwo Powiatowe w Tczewie

 

Starostwo złożyło również wniosek o udzielenie grantu na kwotę 100 tys. złotych na zadanie pn. „Dostępny Powiat Tczewski” w ramach programu „Dostępny Samorząd – Granty” realizowany przez PFRON. Urząd planuje m.in. zakup tabletów z dostępem do tłumacza migowego, zakup kolejnych czterech pętli indukcyjnych oraz zakup tzw. tyflomap – map przeznaczonych do czytana za pomocą zmysłu dotyku lub w ograniczonym stopniu wzrokiem, przeznaczonych dla osób niewidomych lub słabowidzących.

Starostwo Powiatowe / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe