Tczew: Ruszyła budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż byłej jednostki wojskowej

  • 06.05.2022, 07:00
  • "Tczew - Miasto dla Rowerów" / Redakcja (Izabela Deptulska)
Tczew: Ruszyła budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż byłej jednostki wojskowej fot. "Tczew - Miasto dla Rowerów"

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczęła się budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego w Tczewie.

Jak podaje na swoim profilu społecznościowym "Tczew - Miasto dla Rowerów":

 

No to zaczęli. W tym roku (do końca wakacji) powstanie piękny nowy odcinek drogi rowerowej i chodnika wzdłuż byłej jednostki wojskowej. Odcinek jest budowany wzdłuż DK91 od ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego (stacja benzynowa Shell i McDonalds). Ale będzie pięknie! Dziękujemy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Przypomnijmy, że droga rowerowa i chodnik będą miały długość ponad 800 m. Rozciągać się będą na odcinku Alei Solidarności od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego i aleją Kociewską do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Ścieżka będzie budowana po stronie byłej jednostki wojskowej.

Dodatkowo powstanie też przejazd rowerowy w stronę McDonalds'a i Shella oraz chodnik dla pieszych, co poprawi bezpieczeństwo i skróci trasy przejazdu.

 

"Tczew - Miasto dla Rowerów" / Redakcja (Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe