"Wierzymy, że dobro powraca". Rozmowa z wolontariuszkami, które pracują w sklepie społecznym w Tczewie

  • 08.05.2022, 09:00
  • Redakcja (Aleksandra Hotowy)
"Wierzymy, że dobro powraca". Rozmowa z wolontariuszkami, które pracują… fot. Weronika Gerowska-Chalecka

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie działają dwa sklepy społeczne, które wspierają uchodźców przybyłych z Ukrainy. W sklepie przy ulicy Żwirki większość wolontariuszy to osoby starsze. Pracują tutaj seniorzy z Tczewa, zrzeszeni w Fundacji Domu Kultury i tczewskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Na emeryturze nie zwalniają tempa

 

W "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" z wolontariuszkami z Fundacji Domu Kultury rozmawialiśmy o pomaganiu. Panie pracujące społecznie w sklepie charytatywnym na ul. Żwirki w Tczewie są już na emeryturze. Mogłyby w ciepłych kapciach siedzieć w domu, rozwiązywać krzyżówki, oglądać seriale i bawić wnuki. One jednak wybrały aktywne działanie na rzecz społeczności lokalnej. Poprzez Fundację Domu Kultury angażują się we współorganizację wydarzeń kulturalnych w Tczewie. Teraz, w odpowiedzi na apel prezes fundacji, Bożeny Szczepańskiej zorganizowały się i wolontarystycznie pomagają uchodźcom. Czemu osoby, które są na emeryturze i mogłyby spokojnie odpoczywać po wielu latach wykonywania pracy zawodowej teraz włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy? Tego dowiecie się z rozmowy:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W tej chwili potrzebne jest wsparcie. W sklepie systematycznie pojawiają się braki produktów pierwszej potrzeby. Szczegóły w sklepie społecznym przy ul. Żwirki w Tczewie.

Redakcja (Aleksandra Hotowy)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wdzięczna czytelniczka
Wdzięczna czytelniczka 08.05.2022, 17:28
Wielka sprawa, cudownie panie!

Pozostałe