Astronomiczna Noc Muzeów w Fabryce Sztuk. Led show, kuchnia molekularna i wiele innych atrakcji!

  • 06.05.2022, 12:21
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Astronomiczna Noc Muzeów w Fabryce Sztuk. Led show, kuchnia molekularna… źródło: Fabryka Sztuk

Podziel się:

Oceń:

Zaplanowano m.in. warsztaty astronomiczne, pokaz led show i spacer po Starym Mieście. Goście, którzy 14 maja między 19:00 a 24:00 odwiedzą Fabrykę Sztuk poznają także tajniki kuchni molekularnej oraz będą mogli zbudować własną kometę.

Jest taka jedna noc, podczas której muzealnicy nie zasypiają...

 

... to Europejska Noc Muzeów, w tym roku obchodzona 14 maja. Fabryka Sztuk zaplanowała na ten wyjątkowy wieczór m.in. mobilne planetarium, pokaz kuchni molekularnej, konkurs na kosmiczną stylizację, warsztaty astronomiczne i plastyczne dla dzieci oraz wykłady. 

 

Serdecznie zapraszamy do Fabryki Sztuk od 19:00 do północy. Sięgniemy gwiazd zarówno w kamienicach przy ulicy Podmurnej 12 i 15, jaki i w naszej siedzibie głównej przy ulicy 30 Stycznia 4. Nasza Noc Muzeów będzie miała temat przewodni, który brzmi "Astronomia". Zachęcamy serdecznie do zwiedzania wystawy o Mikołaju Koperniku i jego przyjacielu oraz współpracowniku z Tczewa, czyli o Aleksandrze Skultecie. 

Goście Nocy Muzeów będą mogli odwiedzić planetarium, będą mogli skorzystać z symulatora przeciążeń i tu poczują się jak prawdziwi kosmonauci podczas treningu, poznają także tajniki kuchni molekularnej - nasz kucharz przełamie konwencjonalne podejście do tradycji kulinarnej, będzie serwował wybuchowe drinki, lody o smaku bekonu czy też jajecznicy, a z ciekłego azotu powstaną przepyszne pianki. Równie wybuchowo i interaktywnie zapowiadają się warsztaty astronomiczne, prowadzone przez promotor astronomii, adresowane są one do dzieci, które zbudują własną kometę.

- Małgorzata Kruk z działu muzealnictwa i organizacji imprez

 

Najmłodsi będą mogli wykonać specjalne pakiety kosmiczne, a o ich dobrą zabawę zadbają animatorzy i szczudlarze. Jedną z dodatkowych atrakcji jest spacer po Starym Mieście, który również ma swój astronomiczny aspekt:

 

Atrakcji dla najmłodszych gości przygotowaliśmy co niemiara. W programie są warsztaty dla dzieci, które wykonają pakiety kosmiczne, rakiety i kosmiczne zakładki do książki, będzie także malowanie po ścianie, malowanie na sztalugach, kolorowanie wielkiej przestrzennej rakiety oraz zabawy i konkursy z animatorami i szczudlarzami. W programie ponadto spacer po Starym Mieście, ze szczególnym uwzględnieniem wątków astronomicznych, a był u nas w Tczewie, żył dawno temu pewien lekarz, który także pasjonował się astronomią i o tym także będziemy mówić na spacerze.

- Małgorzata Kruk

 

Jedną z głównych atrakcji Astronomicznej Nocy Muzeów jest pokaz led show

 

Atrakcją tej nocy będzie zapewne led show, o godz. 22:00. Będzie także dużo dekoracji, przebrań - przebierzemy się my, muzealnicy, ale także zachęcamy do udziału w konkursie na kosmiczną stylizację. Zgłoszenia trzeba wcześniej do nas wysyłać. Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Kosmiczna i jej przedstawiciel prof. Muszyński wygłosi u nas wykład. 

- Małgorzata Kruk

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wspomniany konkurs na kosmiczną stylizację, to (jak podkreślają organizatorzy) sposób żeby zabłysnąć i... zgarnąć nagrody. Szczegóły na stronie internetowej Fabryki Sztuk

 

źródło: Fabryka Sztuk

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, podczas Astronomicznej Nocy Muzeów zapłacicie jedynie za... pizzę z food truck'a :).

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe