Nabór wniosków do konkursu "Po pierwsze rodzina!"

  • 07.05.2022, 10:00
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Nabór wniosków do konkursu "Po pierwsze rodzina!" fot. gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych. Dotacje mogą uzyskać projekty upowszechniające informacje, ukierunkowane na dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego i materialnego.

Informacje pochodzą ze strony www.gov.pl.

 

Nawet pół miliona

 

Rada Rodziny od początku postulowała uruchamianie programów i konkursów pokazujących w sposób aspiracyjny rodzicielstwo. Badania dowodzą, że niezależnie od światopoglądu szczęście rodzinne ciągle należy do najważniejszych potrzeb emocjonalnych Polaków.

- Dorota Bojemska, Przewodnicząca Rady Rodziny przy MRPiPS

 

 

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń, fundacji, kółek rolniczych czy spółdzielni socjalnych, mających doświadczenie w realizacji podobnych projektów. W latach 2020-2021 dofinansowanie otrzymało 71 projektów. Całkowity koszt wsparcia działań wyniósł dotychczas ponad 17 mln zł.

 

W tym roku budżet przewidziany na realizację konkursu to 8,4 mln zł

 

Dofinansowanie projektu może wynosić do 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Zainteresowani mogą wnioskować o dotację w wysokości od 50 tys. zł do 500 tys. zł.

Wnioski, za pośrednictwem formularza zamieszczonego w generatorze wniosków Witkac.pl, można składać do 23 maja.

Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe