Chelsea ma nowego właściciela. Kończy się era Abramowicza

  • 08.05.2022, 13:00
  • News4Media
Chelsea ma nowego właściciela. Kończy się era Abramowicza fot. Alexander Hassenstein (UEFA) / UEFA via Getty Images

Podziel się:

Oceń:

To już pewne. Roman Abramowicz żegna się z Chelsea. Jego miejsce zajmie konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego.

 

W 2003 r. Abramowicz kupił angielski klub piłkarski za około 140 milionów funtów

 

Chelsea została wystawiona na sprzedaż po tym, jak jej dotychczasowego właściciela umieszczono na liście osób, wobec których mają zastosowanie sankcje w związku z wojną trwającą u naszych wschodnich sąsiadów. Jako potencjalnych kupców klubu wymieniano sportowców takich jak Lewis Hamilton czy Serena Williams. Teraz oficjalnie wiadomo, że nowym właścicielem będzie konsorcjum kierowane przez amerykańskiego biznesmena, który zakupem Chelsea był zainteresowany już kilka lat temu.

Jak podkreślił klub, „z dokonanej inwestycji 2,5 miliarda funtów zostanie przeznaczone na zakup udziałów w klubie, a wpływy zostaną zdeponowane na „zamrożonym” koncie bankowym w Wielkiej Brytanii z zamiarem przekazania 100 proc. na cele charytatywne, co potwierdził też Roman Abramowicz”.

Onet Sport podał, że nowi właściciele klubu mają zainwestować w Chelsea 1,75 miliarda funtów. Celem jest rozwój Akademii Stamford Bridge, drużyny kobiet oraz Fundacji Chelsea. Finalizacja transakcji ma zakończyć się w maju, jednak potrzebna jest do tego zgoda brytyjskiego rządu. 

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe