Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:55

Kolejne zwycięstwo Pogoni! Tczewianki dalej liczą się w walce o awans

W sobotę (07.05) zawodniczki Pogoni Dekpol Tczew podejmowały u siebie Rolnik Głogówek, z którym wygrały 4-1. Bramki dla Pogoni zdobywały Katarzyna Nowak oraz Magdalena Sobal, która popisała się hat-trickiem.

Autor: fot. Pogoń Dekpol Tczew (FB)

Pewnie od samego początku

Mecz z Rolnikiem Głogówek zapowiadał się na taki, w którym zobaczymy dużo walki, bowiem od jego rezultatu zależało pozostanie drużyny z południa, w 1. Lidze. Pomimo dużego zaangażowania Rolnika, to Pogoń od samego początku sprawowała kontrolę nad meczem. Pierwszy wymierny dowód przewagi nadszedł już w 10 minucie, kiedy to po jednej z kolejnych sytuacji, Pogoń wykonywała rzut rożny. Dobrze dokręcona przez Julię Jędrzejewską piłka, trafiła na nogę Magdaleny Sobal, a ta „wsadziła" ją do bramki. Kolejne ataki Tczewianek, przeplatane były kontratakami Rolnika, jednak drużynie przyjezdnej brakowało skuteczności i w pierwszej połowie strzelała tylko Pogoń. Druga bramka, padła, kiedy to, Kasia Nowak, najpierw znalazła się z piłką w środku pola karnego, następnie była nieprzepisowo zatrzymywana, a finalnie, zamieniła stały fragment gry na gola. Wysoko ustawiona Pogoń, stale presująca rywalki, zmusiła je w 40. Minucie do błędu przy wyprowadzeniu, który bez litości wykorzystała Magdalena Sobal i podopieczne trenera Sroki, schodziły do szatni, prowadząc 3 bramkami.

Przebudzenie rywalek

Druga połowa wyglądała nieco inaczej, optyczna przewaga Pogoni zaczęła topnieć, a obie drużyny poszły na wymianę ciosów i na zmianę atakowały swoje bramki. To drużyna gości, która doznała przebudzenia po przerwie w końcu postawiła na swoim i za sprawą Kingi Ejzel zdobyła bramkę na 3-1. Rolniczki ewidentnie nabrały rozpędu i parokrotnie zagrażały bramce bronionej przez Natalię Niemaszyk, jednak w tym meczu padła jeszcze tylko jedna bramka, i to dla Pogoni. Wywalczoną w środku pola piłkę, Maryna Pogrebnyak oddała Joannie Ścisłowskiej, ta przekazała ją do Julii Jędrzejewskiej, która długim podaniem obsłużyła Magdalenę Sobal. Napastniczka wygrała pojedynek biegowy z obrończynią, po czym uderzyła po długim słupku i ustaliła wynik spotkania na 4-1.

Walka o awans

Pogoń po zakończeniu serii spotkań w ramach 19. Kolejki 1. Ligi zajmuje trzecie miejsce, traci jeden punkt do drugiego SWD Wodzisław Śląski i nadal walczy o wejście do Ekstraligi kobiet. Rywalkami podpiecznych Mateusza Sroki, w nadchodzący weekend będą zawodniczki Resovii, mecz odbędzie się w Rzeszowie, w najbliższą sobotę.