Można już zgłaszać kandydatów do Kaszubskiej Nagrody Literackiej

  • 12.05.2022, 08:00
  • pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Można już zgłaszać kandydatów do Kaszubskiej Nagrody Literackiej fot. pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza za rok 2021. Propozycja można przesyłać do 5 września 2022 r.

Pomorska Nagroda Literacka Wiatr od Morza została ustanowiona przez samorząd województwa pomorskiego w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 20-lecia powołania samorządu wojewódzkiego:

 

W roku stulecia odzyskania Niepodległości w uznaniu dla twórczej pracy i licznych dokonań pomorskich pisarzy, a także wydawców książek, w trosce o dalszy rozwój pomorskiego piśmiennictwa i czytelnictwa, o podtrzymanie i rozszerzanie miłości do literatury.

 

Siostrzanym wyróżnieniem Pomorskiej Nagrody Literackiej jest Kaszubska Nagroda Literacka Wiatr od Morza. Laur przyznawany jest twórcom kaszubskojęzycznym, a jego celem jest promocja literatury i publikacji tworzonych lub tłumaczonych na jedyny w kraju zarejestrowany język regionalny – język kaszubski.

 

Kto może zgłaszać kandydatów?

 

Kandydatów mogą zgłaszać instytucje i stowarzyszenia, które zajmują się literaturą i kulturą kaszubską, badacze literatury kaszubskiej, wydawnictwa, media, wyższe uczelnie humanistyczne, biblioteki i członkowie kapituły.

 

O tym, kto w tym roku dołączy do grona laureatów, dowiemy się w październiku.

 

Dotychczasowi laureaci

 

Pierwszą Kaszubską Nagrodę Literacką Wiatr od Morza przyznano Stanisławowi Jankemu w 2018 r., drugą – Krystynie Lewnie w 2019 r., trzecią – o. prof. dr. hab. Adamowi Sikorze w 2020 r., a czwartą – Idzie Czai w 2021 r.

 

CZYTAJ TEŻ: Rekordowa liczba zgłoszeń do Pomorskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza

 

Miejsce i termin nadsyłania propozycji

 

Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem należy przesyłać do 5 września 2022 r.:

  • pocztą na adres:

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej,
ul. Zamkowa 2a,
84-200 Wejherowo;


Regulamin znajduje się na stronie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe