W Tczewie powstaną podziemne pojemniki na odpady

  • 16.01.2018, 11:27 (aktualizacja 16.01.2018, 12:10)
  • Hanna Brzezińska
W Tczewie powstaną podziemne pojemniki na odpady

Podziel się:

Oceń:

Inwestycja jest kosztowna, ale dzięki niej miasto ma być czystsze, a nieprzyjemne zapachy wyeliminowane.

Duże, nieestetyczne kontenery na śmieci niebawem będą w Tczewie zastępowane podziemnymi pojemnikami. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 400 tysięcy złotych. Na razie prezydent Mirosław Pobłocki wskazuje dwie lokalizacje, w których inwestycja ma być zrealizowana - przy ul. Wojska Polskiego 33 oraz ul. Wąskiej między nr 15 a 18.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przetarg na projekt i wykonanie zbiorników ma zostać ogłoszony jeszcze w styczniu. Podziemne kontenery będą się znajdować w betonowym silosie. Na zewnątrz wystawać będą cztery wyrzutnie odpowiadające poszczególnym rodzajom odpadów (plastik, szkło, papier, odpady zmieszane). Docelowo w Tczewie może powstać nawet kilkanaście podziemnych zbiorników, jednak jest to zależne od znalezienia odpowiednich lokalizacji, gdzie pod ziemią nie ma zbyt wielu instalacji i nie pojawiają się dodatkowe przeszkody, które by utrudniały wywóz śmieci.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejne podziemne kontenery na odpady mogą się pojawić nie tylko na Starym Mieście.

Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe