Na tczewskim cmentarzu będą nowe kolumbaria

  • 12.05.2022, 07:30
  • Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Na tczewskim cmentarzu będą nowe kolumbaria fot. Pexels

Podziel się:

Oceń:

Na tczewskim cmentarzu pojawią się nowe miejsca, przeznaczone na urny.

Na Cmentarzu Komunalnym w Tczewie coraz bardziej popularne są pochówki w tzw. kolumbariach.

Obecnie na cmentarzu znajdują się trzy segmenty kolumbariów, każdy z nich mieści 24 miejsca na urny. W związku z brakiem miejsc na kolejne urny i wnioskami mieszkańców, Zakład Usług Komunalnych będzie rozbudowywał kolumbaria. Wkrótce w tym samym miejscu, niedaleko kaplicy, postawiony zostanie kolejny taki segment.

Następne kolumbaria stawiane będą niedaleko budynku administracji cmentarza. Pierwsze z nich - na 32 miejsca zbudowane zostanie jeszcze w tym roku.


 

Kolumbarium to rodzaj budowli sepulkralnej przeznaczonej do przechowywania urn z prochami zmarłych. Nisza kolumbarium zapewnia stałe miejsce spoczynku dla urny, będąc alternatywną opcją pochowaniu zmarłego w tradycyjnym miejscu pamięci.

Pierwszym i zasadniczym powodem budowy kolumbarium jest brak miejsc pochówkowych na cmentarzach.
Szczególnie dotyczy to nekropolii starych lub znajdujących się w centrach miast, których otoczenie jest już na etapie, który nie pozwala na zwiększenie powierzchni.

- kolumbaria.eu

Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe