W Miłobądzu powstanie nowe boisko wielofunkcyjne

  • 13.05.2022, 08:00
  • Gmina Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
W Miłobądzu powstanie nowe boisko wielofunkcyjne fot. Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Gmina Tczew podpisała umowę na realizację zadania "Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni prostej przy Szkole Podstawowej w Miłobądzu".

W środę, 11 maja Wójt Gminy Tczew Pełniący Funkcję Wójta - Tomasz Urbański, podpisał umowę na realizację zadania zlokalizowanego przy budynku szkoły podstawowej w Miłobądzu z wykonawcą - przedsiębiorstwem TORAKOL Sp. z o.o.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 32,0 x 46,1 m i nawierzchni z trawy syntetycznej, budowę ogrodzenia/piłkochwytów boiska, budowę czterotorowej bieżni prostej do biegów na dystansie 60 m zakończonej skocznią do skoku w dal oraz zagospodarowanie terenu. Projektowane boisko ma charakter obiektu sportowego ogólnodostępnego, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży szkolnej, a prace związane z budową, zgodnie z zawarta umową, mają się zakończyć do 10 października 2022 roku.

 

Cieszę się, że nasza Gmina wzbogaci się o wielofunkcyjne boisko. Będzie to na pewno wspaniały prezent dla dzieci i młodzieży z Miłobądza i okolic. Jako samorząd stawiamy na poprawę stanu infrastruktury sportowej w naszej gminie, ponieważ wiemy, że są to obiekty odpowiedniego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży, bo wiemy, że sport to zdrowie. Należy podkreślić, że realizacja inwestycji jest możliwa m.in. dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Każde pozyskane wsparcie w postaci środków zewnętrznych cieszy, ponieważ odciąża gminny budżet oraz przyczynia się do powstawania nowych inwestycji.

- Tomasz Urbański, Pełniący Funkcję Wójta Gminy Tczew

 

Inwestycja jest częściowo finansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, w ramach programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Edycja 2021". Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi 210 700,00 zł, natomiast całkowity koszt zadania to 881.600,00 zł.

Gmina Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe