Zduny najpiękniejszą wsią w gminie Starogard Gdański

  • 13.05.2022, 08:30
  • Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Zduny najpiękniejszą wsią w gminie Starogard Gdański fot. UG Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Poznaliśmy wyniki gminnego etapu konkursu "Piękna Wieś Pomorska".

Piękna Wieś Pomorska to organizowany już od prawie 30 lat konkurs, w którym pomorskie wsie rywalizują o tytuł tej najpiękniejszej. Ocenie podlega wygląd zabudowań i terenów zielonych. Liczy się także pielęgnowanie miejscowych tradycji, promowanie lokalnych produktów czy wyrobów rzemieślniczych.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki. Specjalna komisja wizytuje zgłoszone do konkursu wsie i wybiera zwycięzców. Zakończył się etap gminny w Starogardzie Gdańskim, w którym wyłoniono laureatów.

Komisja w składzie: Grażyna Biodrowska, Tomasz Ząbek, Krzysztof Tuski i Marcin Hinca po zapoznaniu się z otrzymanymi materiałami oraz wizją w terenie, w wyniku przeprowadzonego głosowania uznała, że w kategorii „Wieś” w gminie Starogard Gdański zwyciężają następujące miejscowości:

 

I miejsce – Zduny – nagroda 5 500 zł,

II miejsce – Sumin – nagroda 4 500 zł,

III miejsce – ex aequo - Siwiałka i Koteże – nagroda w wysokości 3000 zł.

                          

Wyróżnienie przyznano wsiom: Kokoszkowy, Szpęgawsk i Żabno – nagroda 1 000 zł.

Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe