Ponad 1,5 mln zł dofinansowania dla Szpitali Tczewskich. Na co przeznaczono pieniądze?

  • 13.05.2022, 07:00
  • pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Ponad 1,5 mln zł dofinansowania dla Szpitali Tczewskich. Na co przeznaczono… fot. pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

Dofinansowanie w ramach projektu Pomorscy medycy – bezpieczni w pracy, bezpieczni dla pacjentów dostały m.in. szpitale i stacje pogotowia ratunkowego. W sumie 21 mln zł zostało przeznaczonych na zakup sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i preparatów do dezynfekcji. Z pomocy skorzystało 30 instytucji.

Projekt był współfinansowany ze środków europejskich. Konkurs grantowy był realizowany w 2021 r.

 

Kto dostał najwięcej?

 

Podmioty medyczne, które ubiegały się o granty musiały wnieść wkład własny. Całkowita wartość projektu wyniosła prawie 21 mln zł, w tym dofinansowanie z funduszy europejskich to prawie 19 mln zł.

W ramach konkursu z 30 podmiotów z województwa pomorskiego, które otrzymały dofinansowanie najwięcej uzyskały m.in.:

  • Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie (ponad 1,7 mln zł),
  • Szpitale Pomorskie (ponad 1,7 mln zł),
  • Szpitale Tczewskie (ponad 1,5 mln zł),
  • Copernicus (1,5 mln zł),
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (prawie 1,3 mln zł),
  • Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim (prawie 930 tys. zł),
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku (850 tys. zł),
  • Szpital Pucki (prawie 830 tys. zł).

 

Bezpieczny personel, bezpieczny pacjent

 

Celem realizowanego przez samorząd województwa pomorskiego projektu była poprawa warunków pracy personelu i zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów. Chodziło o zminimalizowanie u medyków ryzyka wynikającego z kontaktu z pacjentami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2. Ze wsparcia skorzystało prawie 9,5 tys. osób.

 

W sumie dzięki temu wsparciu 30 podmiotów medycznych z całego województwa kupiło sprzęt medyczny, preparaty do ochrony osobistej i dezynfekcji o wartości prawie 21 mln zł. Bardzo się cieszymy, że w tym trudnym czasie udało się zabezpieczyć personel medyczny i pacjentów, a szpitale nie musiały dodatkowo oszczędzać na wydatki w zakresie bezpieczeństwa medyków.

- Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor DZ UMWP

 

O granty wnioskowały: podmioty lecznicze, zespoły ratownictwa medycznego, stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorcy prywatni prowadzący leczenie psychiatryczne i terapie uzależnień w formie stacjonarnej.

Za przyznane środki kupowano: sprzęt medyczny (np. defibrylatory), wyroby medyczne jednorazowego użytku (np.: gogle, maseczki, rękawiczki, kombinezony), urządzenia do dezynfekcji (np. aparat do dekontaminacji pomieszczeń, dozowniki i środki do dezynfekcji, zamgławiacze) oraz wyposażenia obiektowego i budowlanego (np.: instalacje tlenowe, powietrzne, próżniowe, agregaty, nagrzewnice).


Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe