Opinie w Radiu Tczew 11.05.: spacery prezydenta z mieszkańcami i incydenty z rosyjskim ambasadorem i konsulem

  • 12.05.2022, 13:00
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 11.05.: spacery prezydenta z mieszkańcami i incydenty…

Podziel się:

Oceń:

11 maja gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli dziennikarze Aleksandra Hotowy i Dawid Chęć :) Porozmawialiśmy m.in. o spacerach prezydenta Tczewa z mieszkańcami oraz o incydentach w Warszawie i Gdańsku z udziałem ambasadora i konsula Rosji.

Prezydent Mirosław Pobłocki zaprasza, aby do niego dołączyć w drodze do pracy, a przy okazji porozmawiać na dowolny temat. Prezydenta można spotkać w każdy czwartek ok. godz. 7.30 na trasie pomiędzy skrzyżowaniem ul. Bałdowskiej z Nowowiejską a Urzędem Miejskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Starostwie Powiatowym w Tczewie pojawiły się nowe oznakowania, które dotyczą osób niepełnosprawnych. To zarówno tabliczki informujących w formie wizualnej i dotykowej oraz stworzona ścieżka prowadząca, z tak zwanymi polami uwagi, która w sposób bezpieczny prowadzi osoby z dysfunkcją narządu wzroku do wydziałów zajmujących się obsługą klientów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

9 maja na terenie Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie odbyła się manifestacja przeciwko rosyjskiej agresji w Ukrainie. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną substancją przez demonstrantów. Z kolei na gdańskim cmentarzu kwiaty złożył rosyjski konsul. Uniemożliwić mu to chciała posłanka Beata Maciejewska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miasto Gdańsk wkrótce będzie największym miastem w Polsce, po tym jak wchłonie sporą część Zatoki Gdańskiej w obręb swoich granic administracyjnych. Gdynia już zatwierdziła nowe granice, przez co miasto powiększyło się trzykrotnie – w efekcie Gdynia jest większa od Krakowa. Poszerzenie granic o wody zatoki jest związane z morzem terytorialnym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w środy o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Opinie w Radiu Tczew są również retransmitowane w Telewizji Tetka Tczew.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe