Nabór do szkół ponadpodstawowych. Na kandydatów w powiecie tczewskim czeka 1312 miejsc

  • 13.05.2022, 12:40
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Nabór do szkół ponadpodstawowych. Na kandydatów w powiecie tczewskim czeka… źródło: powiat.tczew.pl

Podziel się:

Oceń:

Nabór kandydatów do szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się 16 maja.

 

Dowiedz się więcej!

 

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Tczewie, powiat przygotował 1312 miejsc w 8 szkołach ponadpodstawowych, dla których jest organem prowadzącym. Oznacza to 410 miejsc w liceach ogólnokształcących, 565 miejsc w technikach, 337 miejsc w branżowych szkołach I stopnia.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach kandydaci do liceów ogólnokształcących i techników aplikują do wybranych szkół poprzez system elektroniczny. Uczniem branżowej szkoły I stopnia można zostać w uproszczony sposób. Nie trzeba się rejestrować w systemie elektronicznym. Złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku, świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia lub umowy o pracę jest podstawą przyjęcia do wybranej branżowej szkoły I stopnia.

Zapraszamy do rejestracji elektronicznej do techników i liceów ogólnokształcących oraz składania wniosków do szkół branżowych I stopnia. Atrakcyjne zawody i profile kształcenia czekają na kandydatów.

- Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Władze powiatu zachęcają również do korzystania ze strony internetowej 8klasa.codalej.powiat.tczew.pl, która jest internetowym informatorem edukacyjnym powiatu tczewskiego. Można tam znaleźć kompletną informację o profilach kształcenia i zawodach nauczanych w szkołach ponadpodstawowych. Można także, w zakładce "Rekrutacja" dowiedzieć się jak zostać uczniem wybranej szkoły.

 

źródło: powiat.tczew.pl

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe