Gdańsk: powracają "Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury"

  • 16.05.2022, 10:20
  • Redakcja (Aleksandra Hotowy)
Gdańsk: powracają "Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury" fot. Narodowe Muzeum Morskie

Podziel się:

Oceń:

Po dwóch latach przerwy, w Gdańsku na Motławie odbędą się regaty organizowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Będzie to element uświetniający Europejskie Dni Morza i Dni Muzealnika.

W piątek, 20 maja na Motławie odbędzie się XII edycja regat. Wyścig to wydarzenie integrujące środowisko muzealników. Corocznie wydarzenie gromadzi wiele osób, które z nabrzeża dopingują startującym załogom. 

 

Liczymy, że w tym roku będzie podobnie, bo udział w regatach zadeklarowało aż dziesięć instytucji: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Narodowe, Muzeum Gdańska, Muzeum Zamkowe w Malborku, Narodowe Muzeum Morskie, Hevelianum, Muzeum II Wojny Światowej, Gdańska Galeria Miejska, Akwarium Gdyńskie oraz Centrum Sztuki ŁAŹNIA. Warto dodać, że na liście startowej znalazło się ostatecznie dziewięć załóg, ponieważ Muzeum Archeologiczne oraz Gdańska Galeria Miejska płyną jako załoga łączona.

– Brygida Sonnack, kierownik Działu Inwentarzy Muzealiów NMM, koordynatorka regat i kapitan drużyny NMM.

 

Zgodnie z założeniem wyścigu załogi pokonają dystans ok. 300 m startując przy Hotelu Hilton i kończąc wyścig na wysokość Żurawia. 

 

Wygra ta załoga, która wskazany dystans przemierzy najszybciej. Wiemy, że zawody budzą sporo pozytywnych emocji wśród zgłoszonych ekip. Niektóre osady już od kilku tygodni trenują na Motławie. Taka sytuacja nas cieszy, bo w powietrzu czuć ducha rywalizacji. Zależy nam, aby oprócz wygranej liczyła się też integracja i dobra zabawa.

- dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Rywalizacja rozpocznie się  20 maja, start pierwszych załóg o godzinie 16.00. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar przechodni ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego. 

 

fot. NMM

 

Ostatnie regaty odbyły się w 2019 roku. Przerwa spowodowana była pandemią koronawirusa.  W XI edycji Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury zwyciężyła załoga Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Redakcja (Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe