Starogard Gdański: Kolejni sprawcy pobicia nieletniego zatrzymani

  • 16.05.2022, 12:37
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Starogard Gdański: Kolejni sprawcy pobicia nieletniego zatrzymani fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z pobiciem 15-latka. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w pobliżu parku miejskiego.

 

"Sprawcami tego pobicia mieli być inni nieletni"

 

Do chwili obecnej śledczy zatrzymali w tej sprawie 3 nieletnich. Dwóch z nich zostało już objęte decyzją sądu rodzinnego nadzorem kuratora. O szczegółach sprawy opowiedział nam asp. sztab Marcin Kunka z Powiatowej Komendy Policji w Starogardzie Gdańskim: 

 

W czwartek 12 maja funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali zgłoszenie w sprawie pobicia nieletniego mieszkańca Kociewia. Do zdarzenia doszło poprzedniego dnia wieczorem w okolicy parku miejskiego. Sprawcami tego pobicia mieli być inni nieletni. Śledczy przyjęli zawiadomienie dotyczące popełnienia czynu karalnego. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, między innymi zabezpieczyli nagranie tego zajścia, które zarejestrowane zostało telefonem komórkowym. Funkcjonariusze ustalili personalia wszystkich uczestników tego zdarzenia. Już następnego dnia w ramach prowadzonych czynności mundurowi zatrzymali 15-latkę i  jej rówieśnika. Nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego, który zastosował wobec nich nadzór kuratora. W niedzielę wieczorem do policyjnej izby dziecka trafiła kolejna nieletnia.

- asp. sztab Marcin Kunka

 

W najbliższym czasie policjanci doprowadzą 15-latkę do sądu rodzinnego, który będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia i oczekują na dalsze decyzje sądu.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe