Nasi słuchacze apelują: odpowiednie oświetlenie ratuje życie!

  • 16.01.2018, 18:10 (aktualizacja 16.01.2018, 18:33)
  • Marta Irzyk
Nasi słuchacze apelują: odpowiednie oświetlenie ratuje życie! Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Prawidłowo zastosowane odblaski lub lampki poprawiają naszą widoczność, a co za tym idzie - ratują życie. Z takim apelem zadzwonili do nas słuchacze, pani Jola i pan Andrzej.

 

Pani Jola jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku inwalidzkim; by być widoczną, oświetla go lampkami. Nasza słuchaczka z tego powodu spotkała się nawet z drwinami, ma jednak pewność, że postępuje słusznie, bo dba o swoje bezpieczeństwo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policja i media apelują o używanie odblasków, ale do wielu ludzi to nie dociera - czy tak ciężko zaczepić sobie opaskę na rękę, czy to jest wstyd?

Z kolei pan Andrzej jest kierowcą i wie, jak łatwo o wypadek w miejscu, wydawałoby się, bezpiecznym - na parkingu. Wystarczy chwila nieuwagi, by potrącić kogoś nieoświetlonego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasz słuchacz zwrócił też uwagę na fakt, że odblaski nie zawsze spełniają swoją funkcję. Warto zwrócić uwagę, czy mimo ich zastosowania na pewno jesteśmy widoczni:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na opinie słuchaczy czekamy pod numerem telefonu 58 777 00 77, SMS: 733 11 12 13 oraz mailowo: [email protected]. Można też do nas pisać za pośrednictwem Facebooka.

Marta Irzyk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TKr
TKr 17.01.2018, 07:33
Brawo dla tej Pani!

Pozostałe