Będą chętni na zakup działek na terenie byłej jednostki wojskowej?

  • 06.10.2016, 11:06 (aktualizacja 07.10.2016, 12:23)
  • Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka
Będą chętni na zakup działek na terenie byłej jednostki wojskowej? Piotr Chabowski

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta wystawił na sprzedaż pierwsze nieruchomości znajdujące się na terenie byłej jednostki wojskowej. Sa to działki pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Władze miasta zakładają, że powstanie tu Nowe Centrum Tczewa, czyli osiedle z funkcjami usługowymi, przemysłowymi i rekreacyjnymi.

Być może to przełomowy moment tworzenia przyszłości Tczewa? Nowej jego części położonej w newralgicznym centralnym miejscu naszego miasta. Przypomnijmy, że urząd przejął teren byłej jednostki wojskowej w zamian za inne działki w południowej części miasta. Po co? Prezydent chciał uporządkować kwestie formalno-prawne związane z zapisami zagospodarowania przestrzennego, stworzyć urbanistyczny projekt, podzielić teren na działki, które mają określone funkcje, zaplanować układ dróg. Trwało to blisko dwa lata. Niedawno ogłoszono pierwszy przetarg na dwie działki i prezydent czeka na pierwszych inwestorów.

 

Na zakup działek potrzeba niemałych pieniędzy, a na razie teren w niedalekim sąsiedztwie koszarowca wizualnie nie jest atrakcyjny. Jeszcze nie ma tu drogi, mediów i tak dalej. Dlatego inwestor, który zakupi działki przy przyszłej ulicy Tczewskich Saperów, może być nazwany pionierem czy wizjonerem. Podstawowe dane na temat przetargu - czyli powierzchnię i cenę wywoławczą nieruchomości podaje naczelnik wydziału gospodarki mieniem komunalnym Stanisław Marciniak.

Załóżmy, ze 30 listopada znajdą się nabywcy nieruchomości na terenie Nowego Centrum Tczewa. Co dalej? Czy zaplanowana jest sprzedaż kolejnych działek i ewentualnych inwestycji? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale wideo.

Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe