Remont ul. Gdańskiej wstrzymany. Chodzi o... zimę

  • 17.01.2018, 12:26 (aktualizacja 17.01.2018, 12:41)
  • Marta Irzyk, Aleksandra Kęprowska
Remont ul. Gdańskiej wstrzymany. Chodzi o... zimę Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Niedostateczne warunki atmosferyczne - tak Miejski Zarząd Dróg tłumaczy wstrzymanie remontu ul. Gdańskiej i Jedności Narodu.

 

Prace zostały wstrzymane we wtorek, 16 stycznia. Urząd Miejski poinformował o tym w oficjalnym serwisie.

Taka decyzja została podjęta z uwagi na niedostateczne warunki atmosferyczne, uniemożliwiające wykonanie określonego zakresu  prac, zgodnie z uwarunkowaniami technologicznymi  prowadzenia i odbioru robót - tłumaczy Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg. - Prace zostaną wznowione  niezwłocznie po ustąpieniu ujemnych temperatur i skutków opadów atmosferycznych, a także po stwierdzeniu przez nadzór inwestorski rozmarznięcia podłoża gruntowego i wykonanych dotychczas poszczególnych warstw konstrukcyjnych projektowanych - nawierzchni.

Przypomnijmy - kilkanaście dni temu Zakład Usług Komunalnych deklarował, że koniec remontu mógłby nastąpić jeszcze w styczniu. Warunkiem było jednak utrzymanie się odpowiednich warunków pogodowych. Więcej przeczytasz TUTAJ

Zgodnie z aneksem do umowy podpisanym przez miasto i Strabag, prace powinny zakończyć się 22 grudnia 2017 roku. Z umowy wynika, że wykonawcy mogą być naliczane kary w wysokości ponad 50 tysięcy złotych za dzień opóźnienia. Ostateczną wielkość kar umownych najprawdopodobniej ustali sąd. 

Marta Irzyk, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mietek
Mietek 19.01.2018, 21:21
Prawdziwe jaja jak w filmie Barei
pegaz745
pegaz745 17.01.2018, 13:58
Ale jak to? Nie da się pracować w takich warunkach? Przeciez to taka super-hiper-technologia i super wykonawca...
ja
ja 17.01.2018, 13:14
to bylo do przewidzenia

Pozostałe