Starogard Gdański: Wyremontowano izbę przyjęć w Kocborowie [ZDJĘCIA]

  • 20.05.2022, 07:30
  • pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Starogard Gdański: Wyremontowano izbę przyjęć w Kocborowie [ZDJĘCIA] fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Izba przyjęć w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim została przebudowana. Są w niej m.in.: dwie izolatki, gabinety zabiegowy i pielegniarski.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej izby przyjęć z udziałem członkini Zarząd Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej odbyło się 18 maja 2022 r.

 

Co się zmieniło?

 

Przebudowane zostały pomieszczenia izby przyjęć znajdujące się na parterze. W efekcie powstały m.in.: dwie jednoosobowe izolatki z łazienkami, gabinety: badań, zabiegowy i pielęgniarek, dyżurka lekarska, szatnia oraz poczekalnia.

Ponadto, przebudowano mieszkanie na pierwszym piętrze, które zyskało nową funkcję. Stało się pokojem socjalnym dla lekarzy i ratowników medycznych. W remontowych pomieszczeniach wymieniono okna i drzwi. Zamontowano też nowe instalacje m.in.: wodociągową, elektryczną, kanalizacji sanitarnej i centralnego ogrzewania.

 

Jest zielono i jasno

 

Nowe oblicze zyskało również otocznie izby przyjęć. Zamontowano oświetlenie na zewnątrz budynku. Wymieniono chodniki wzdłuż drogi dojazdowej oraz między chodnikiem a ogrodzeniem posadzono trawę, krzewy i drzewa.

 

To kolejna ważna inwestycja, która została zrealizowana m.in. dzięki środkom z budżetu województwa pomorskiego oraz środkom unijnym pozostających w dyspozycji Zarządu Województwa Pomorskiego. Przypomnę, że od 2019 roku pomorski samorząd przeznaczył ponad 24 mln zł na inwestycje w tej placówce.

Z tych środków w szczególności wymieniliśmy: kilkaset łóżek szpitalnych na nowe, doposażyliśmy sale terapeutyczne na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, kupiliśmy karetkę transportową, niezbędny sprzęt medyczny, a aktualnie kończymy przebudowę, rozbudowę Oddziału Psychiatrycznego dla Młodzieży oraz Oddziału Psychiatrii Sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla nieletnich.

-  Agnieszka Kapała-Sokalska

 

Koszt inwestycji

 

Przebudowa izby przyjęć w szpitalu w Starogardzie Gdańskim pochłonęła prawie 2,2 mln zł, w tym ponad 980 tys. pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, prawie 800 tys. zł z budżetu województwa pomorskiego, ponad 350 tys. zł z funduszy europejskich, a szpital przeznaczył ponad 50 tys. zł.

pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe