Nie chcesz dostać grzywny? Do 30 czerwca złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynku

  • 20.05.2022, 08:00
  • Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Nie chcesz dostać grzywny? Do 30 czerwca złóż deklarację o źródłach ogrzewania… fot. UG Tczew

Podziel się:

Oceń:

Do końca czerwca 2022 roku właściciele budynków muszą złożyć deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Trzeba w nich określić, jakich źródeł ogrzewania się używa. Deklaracje można złożyć w Urzędzie Gminy albo za pośrednictwem internetu.

Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Do tej pory w Gminie Starogard Gdański baza została wypełniona zaledwie w 45%.

Za niedopełnienie obowiązku grozi kara grzywny.

 

O co chodzi?

 

Przypomnijmy, że 1 stycznia 2021 roku weszła w życie ustawa z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 2127). Ustawa w art. 27 przewiduje utworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), która ma służyć do zidentyfikowania źródeł emisji z budynków. Zgromadzone w CEEB jednolite w skali całego kraju dane na temat budynków i pochodzących z nich źródeł emisji będzie stanowiło narzędzie do walki ze smogiem.

 

Jak złożyć deklarację? 

 

Deklaracje w wersji papierowej należy złożyć w biurze podawczym Urzędu Gminy - druki do wypełnienia można pobrać w biurze podawczym lub wydrukować z linków poniżej:

Deklaracje można złożyć także za pomocą platformy elektronicznej CEEBceeb.gov.pl. Potrzebny jest ważny profil zaufany.


Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udostępnił instrukcję składania deklaracji online:

 

Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe