Opinie w Radiu Tczew 18.05.: remont elewacji zabytkowej fary i kolej wąskotorowa na Żuławach

  • 19.05.2022, 13:49
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 18.05.: remont elewacji zabytkowej fary i kolej wąskotorowa…

Podziel się:

Oceń:

18 maja gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli dziennikarze Aleksandra Hotowy i Izabela Deptulska :) Porozmawialiśmy m.in. o renowacji zabytkowego kościoła farnego oraz o wierze lub niewierze w przesądy.

Trwa remont ceglanej elewacji oraz dachu trzynastowiecznego, tczewskiego kościoła farnego. Inwestycja jest związana z powstającym Szlakiem Kościołów Książąt Pomorskich finansowanym przez Unię Europejską. Dzięki konserwacji procesy niszczące gotyckie cegły zostaną zahamowane.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konsorcjum z Bydgoszczy wykona aktualizację dokumentacji Mostu Tczewskiego, która umożliwi kontynuowanie prac pod warunkiem, że rząd wkrótce przekaże tczewskiemu starostwu 65 milionów złotych z Polskiego Ładu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Żuławska Kolej Wąskotorowa to jedyna na Pomorzu działająca kolej tego typu. Jest atrakcją dla turystów, ale może stać się również ważnym elementem sieci transportowej regionu. Dzięki unijnemu dofinansowaniu zostanie opracowana dokumentacja przygotowawcza jej rewitalizacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku piątek trzynastego wypadł tylko raz - trzynastego maja. Z tej okazji zastanawiamy się, dlaczego niektórzy wierzą w to, że ta data może przynieść pecha.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w środy o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Opinie w Radiu Tczew są również retransmitowane w Telewizji Tetka Tczew.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe