Pożar przepompowni w Rybakach. Jest apel władz gmin i powiatu

  • 20.05.2022, 08:24
  • pelplin.pl / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Pożar przepompowni w Rybakach. Jest apel władz gmin i powiatu źródło: pelplin.pl

Podziel się:

Oceń:

Do pożaru zabytkowej przepompowni w gminie Subkowy doszło w sobotę, 14 maja.

Pożar gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Przypomnijmy, płonął budynek dwukondygnacyjny - spaleniu uległo poddasze. Ogień przedostał się na drugą kondygnację, jednak za sprawą działań strażaków, udało się uratować pomieszczenie z pompami. Sam budynek stanowi element zabytkowej śluzy. Przepompownia pompowała wodę z rowów melioracyjnych z terenów Niziny Walichnowskiej do Wisły. 

 

źródło: pelplin.pl 

 

Więcej: Pożar zabytkowej przepompowni w Rybakach. Najważniejsze pomieszczenie ocalało

 

W czwartek, 19 maja, włodarze trzech gmin (Subkowy, Gniew i Pelplin) oraz powiatu tczewskiego spotkali się, aby omówić dalsze działania w związku z nieszczęśliwym wydarzeniem:

 

Pompownia tłoczy wodę z Jeziora Pelplińskiego do Wisły – gdy jej wysoki stan uniemożliwia odpływ grawitacyjny. Dlatego włodarze niezwłocznie postanowili omówić dalsze kroki, które należy podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwo gospodarstwom i mieszkańcom Niziny Walichnowskiej.

- Miasto i Gmina Pelplin

 

Samorządowcy sporządzili wspólne pismo skierowane do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z apelem o potraktowanie sprawy odbudowy zabytkowej przepompowni jako priorytetowej. Włodarze ze swojej strony deklarują wszelką pomoc i współpracę w kwestiach formalno-administracyjnych.

 

źródło: pelplin.pl

pelplin.pl / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe