Mercedes z 1955 roku sprzedany za rekordową kwotę. Teraz to najdroższe auto świata!

  • 20.05.2022, 13:19
  • News4Media
Mercedes z 1955 roku sprzedany za rekordową kwotę. Teraz to najdroższe… iStock / screen Twitter Arab News

Podziel się:

Oceń:

135 milionów euro, czyli 142 miliony dolarów, czyli niemal 630 milionów złotych. Tyle wynosi wartość najdroższego – aktualnie – samochodu na świecie.

Mercedes SLR 300 Coupe

 

Powstały tylko dwa egzemplarze tego auta, które dotychczas należały do koncernu. Oba w kolorze srebrnym różnią się tylko środkiem – jeden ma wnętrze niebieskie, drugi czerwone. I to właśnie ten trafił na licytację – przeprowadzoną w tajemnicy, tylko z udziałem zaproszonych przez producenta oferentów.

Szczęśliwca, który stał się nowym właścicielem nietuzinkowego auta z 1955 roku, reprezentował brytyjski dealer samochodów osobowych. To za sprawą jego trwających 1.5 roku nacisków koncern zdecydował się wystawić maszynę na sprzedaż.

 Pieniądze zasilą szczytny cel

 

Określany jako „Mona Lisa wśród samochodów” mercedes, trzykrotnie pobił dotychczasowy rekord. W 2018 roku ustanowiło go Ferrari 250 GTO z 1962 roku, które zostało wówczas wylicytowane za 48 milionów dolarów. Za Mercedesa SLR 300 Coupe jego nowy właściciel musiał zapłacić aż 135 milionów euro, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 630 milionów.

Jak podaje Forbes, wyjątkowy egzemplarz, który przejechał dotychczas jedynie 6 tysięcy kilometrów, jest „siostrzanym samochodem SLR z otwartym kokpitem prowadzonym przez Sir Stirlinga Mossa do zwycięstwa w Mille Miglia 1955 – tysiącmilowym wyścigu drogowym, który Anglik ukończył w nieco ponad 10 godziny”.

Całą zarobioną kwotę dotychczasowy właściciel auta – koncern Mercedes-Benz – przekaże założonemu przez siebie charytatywnemu funduszowi świadczeń na rzecz młodych ludzi.

 

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe