Szalony Reporter pokazuje najechaną przez Rosjan Ukrainę [FILM]

  • 23.05.2022, 13:00
  • News4Media
Szalony Reporter pokazuje najechaną przez Rosjan Ukrainę [FILM] screen TikTok / Szalony Reporter

Podziel się:

Oceń:

Tiktoker pojechał do Ukrainy, żeby pokazać internautom, jak wygląda bombardowane państwo. Widok, który tam zastał, jest przerażający.

Tik-Tok to serwis, który umożliwia użytkownikom publikowanie krótkich filmików na dowolny temat. W założeniu dzięki opcji udostępniania posty mają dotrzeć w krótkim czasie do jak największej liczby osób. Korzystając z popularności serwisu, jeden z influencerów – przedstawiający się jako Szalony Reporter – chciał pokazać Polakom prawdę na temat wojny w Ukrainie.

Na nagraniach udostępnionych przez niego w sieci można zobaczyć m.in. zburzone domy, zniszczone od pocisków samochody, opuszczone osiedla czy dziury w chodnikach po spadających pociskach. Autor filmów pojawił się m.in. w Buczy i Irpieniu, gdzie spotkał również przedstawicieli zagranicznych mediów.

Podczas nagrywania relacji Szalony Reporter posługiwał się nieco ironicznym językiem. W ten sposób chciał podkreślić, że prześmiewcze komentarze Polaków, którzy nie wierzą w ataki Rosjan, są – krótko mówiąc – nie na miejscu.

– Tu widać następny cel wojskowy atakowany przez Rosjan, żeby wyzwolić Ukrainę. No i tu na pewno internetowi specjaliści z Polski powiedzą (…) dlaczego to jest fejk – mówił, wskazując na zbombardowane budynki i ostrzelane auto w jednym z filmów.

Podczas całej wyprawy jej autor przypominał, że żołnierze zabraniają poruszania się po trawnikach, które w dalszym ciągu są zaminowane.

Relacje z okupowanej wojny można zobaczyć w serwisie Tik-Tok. Oto jedna z nich:

 

@szalony.reporter

 

♬ dźwięk oryginalny - SZALONY REPORTER


Kto pomaga Ukrainie najbardziej?

 

Na to pytanie odpowiedzieli uczestnicy sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Okazuje się, że najbardziej cenimy naszą własną pomoc, którą przekazujemy ofiarom wojny w Ukrainie. Polskę w tym zestawieniu wskazało 51 proc. respondentów. W czołówce znalazły się również Stany Zjednoczone, które zebrały 38 proc. głosów, oraz Wielka Brytania (6 proc.).

W ankiecie do wyboru były również Francja, Niemcy, Włochy, Szwecja i inne kraje, jednak żadne z nich nie uzyskało nawet jednego procenta głosów. 5 proc. pytanych wskazało opcję: „nie wiem/trudno powiedzieć”.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe