Dzień Dziecka na gniewskim rynku. Co czeka na najmłodszych?

  • 24.05.2022, 08:30
  • gniew.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Dzień Dziecka na gniewskim rynku. Co czeka na najmłodszych? fot. gniew.pl

Podziel się:

Oceń:

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, 28 maja gniewski rynek zamieni się w magiczny świat wróżek i magii. Specjalnie na małych mieszkańców miasta i gminy Gniew tego dnia będą czekać wyjątkowe atrakcje.

Wydarzenie rozpocznie się w godzinach południowych od Dziecięcej Mini Veoli Run oraz Veolia Run - 5 km biegiem po Gniewie. Dla uczestników przewidziane są upominki, a dla najlepszych biegaczy, nagrody pieniężne.

 

Dzień Dziecka pełen atrakcji

 

O godzinie 15:00 rozpocznie się Gniewski Dzień Dziecka. Wszystkich zebranych przywita krasnoludek Piksel, który poprowadzi całą imprezę. Następnie odbędzie się Pokaz Gminnych Talentów. Wezmą w nim udział reprezentacje placówek oświatowych z terenu Gminy Gniew. Widowisko oceniać będzie publiczność, każdy widz ma prawo do oddania jednego głosu na jedną reprezentację.

Oprócz tego podczas trwania imprezy odbędzie się konkurs na „Najpiękniejsze przebranie bajkowe”. Stroje będą oceniane za pomysłowość, estetykę oraz wkład pracy. Konkurs odbędzie się bez podziału na kategorie wiekowe. Dzieci w wyjątkowych strojach zostaną nagrodzone. Fundatorem nagród jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodatkowo odbędzie się puszczanie dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy, dmuchańce, kącik zabaw oraz wyjątkowe bajkowe animacje. Nie zabraknie także plenerowego wyzwania „Moja ulubiona baśniowa postać”. W plenerowej bibliotece czekać będą wyprawki z kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” dla nowo zapisanych czytelników - przedszkolaków.

Po godzinie 16:30 na scenie wystąpi Konrad Repiński ze Stowarzyszeniem Teatralnym „Ingenium”. To zespół uzdolnionych artystycznie młodych ludzi, śpiewających największe przeboje ze świata musicalu i autorskie utwory z przesłaniem.

Ponadto po rynku przechadzać się będzie Kubuś Puchatek i Myszka Mickey z którymi będzie można zrobić sobie bajeczne zdjęcie.

 

Festiwal Kultur

 

O godzinie 18:00 rozpocznie się po raz pierwszy w Gniewie „Festiwal Kultur”. Na scenie wystąpią Melakh, grupa taneczna Zrimat Haim, Ahava oraz zespół „Mazowiacy”. Po zmroku odbędzie się pokaz fire show grupy „Black Dragons” z Opalenia.

 

gniew.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe