Kolejne inwestycje w powiecie. Remont drogi w Rajkowach oraz w Leśnictwie Bukowiec

  • 24.05.2022, 09:48
  • Miasto i Gmina Pelplin (pelplin.pl) / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Kolejne inwestycje w powiecie. Remont drogi w Rajkowach oraz w Leśnictwie… fot. Marcin Stolarski – Starostwo Powiatowe w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 23 maja w Starostwie Powiatowym w Tczewie została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2716G w miejscowości Rajkowy oraz drogi leśnej w Leśnictwie Bukowiec”. Ta długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Gminy Pelplin zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

Umowę na kwotę 5 790 000 złotych podpisali z ramienia powiatu tczewskiego: starosta tczewski – Mirosław Augustyn oraz wicestarosta – Andrzej Flisik, natomiast reprezentując wykonawcę: pełnomocnik firmy „TUH Tadeusz Decka” – Krzysztof  Chrzanowski.

Przy podpisaniu umowy obecny był burmistrz Miasta i Gminy Pelplin – Mirosław Chyła wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Pelplinie - Zdzisławem Kamienieckim oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Starogard - Maciej Robert.

 

Inwestycja o łącznej długości ponad 2,2 km podzielona jest na dwa odcinki

 

Pierwszy odcinek obejmuje swoim zakresem przebudowę około 726 mb ul. Akacjowej wraz z podłączeniami do istniejących dróg poprzecznych, w tym wykonanie:

  • drogi głównej,
  • zjazdów na drogi gminne,
  • chodników,
  • zjazdów indywidualnych do posesji;

 

Drugi odcinek drogi jest odcinkiem leśnym o długości około 1500m, dla którego przewiduje się wykonanie:

  • mijanek,
  • placów składowych,
  • renowację istniejących rowów,
  • drogi głównej.

 

Zadanie dofinansowane jest w kwocie 5 500 500 (95%) w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja pierwsza.

 

Przeczytaj także: Nowe boiska i miejsca rekreacji. Inwestycje w gminie Pelplin

Miasto i Gmina Pelplin (pelplin.pl) / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe