Pelplin: Odpalili race i świece dymne podczas meczu. Posypały się mandaty karne, a nieletni odpowiedzą za to przed sądem rodzinnym

  • 24.05.2022, 12:17
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Pelplin: Odpalili race i świece dymne podczas meczu. Posypały się mandaty… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dotychczas policjanci ustalili tożsamość 9 osób, które podczas meczu odpaliły race oraz świece dymne na pelplińskim stadionie.

Policja zapowiada kolejne przesłuchania

 

Policjanci w tej sprawie przesłuchali 5 osób nieletnich, które teraz staną przed sądem rodzinnym. Dodatkowo, jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Tczewie, 4 osoby w wieku od 19 do 24 lat zostały ukarane przez funkcjonariuszy mandatami karnymi za popełnione wykroczenie, do którego doszło 7 maja w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami z Pelplina i Lipusza:

 

7 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Pelplina i Lipusza. Impreza odbyła się na pelplińskim stadionie. W pewnym momencie, podczas meczu, zostały odpalone race i świece dymne. W związku z tym zdarzeniem policjanci  szczegółowo analizowali zgromadzone informacje. Pelplińscy funkcjonariusze, zajmując się sprawą po paru dniach, ustalili tożsamość 9 osób, które miały związek z tym zdarzeniem.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci przesłuchali w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego 5 osób nieletnich w wieku od 14 do 16 lat, które teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Dodatkowo mundurowi ukarali mandatami karnymi w wysokości 300 złotych 4 mężczyzn w wieku od 19 do 24 lat.

- asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

 

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i ustalają tożsamość kolejnych osób.

 

Przeczytaj także: Uwziął się na tczewskie szkoły i... niszczył w nich meble. 42-latek odpowie za to w warunkach recydywy

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe