Pelplin: Ponad 2 mln złotych dofinansowania na przebudowę dawnego, zabytkowego wydawnictwa "Pielgrzym"

  • 25.05.2022, 09:03
  • Miasto i Gmina Pelplin (pelplin.pl) / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Pelplin: Ponad 2 mln złotych dofinansowania na przebudowę dawnego, zabytkowego… źródło: historyczny.epelplin.pl (archiwum MBP w Pelplinie)

Podziel się:

Oceń:

Rozstrzygnięcie 2. naboru wniosków do konkursu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” to kolejne środki pozyskane przez gminę Pelplin.

 

Mediateka, kawiarenka z czytelnią i sala konferencyjna

 

Jak podaje pelpliński magistrat, oprócz przebudowania zabytkowego wydawnictwa, zostanie utworzona filia Miejskiej Biblioteki Publicznej: 

 

Złożony projekt przebudowy dawnego zabytkowego wydawnictwa "Pielgrzym" wraz z utworzeniem Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie uzyskał 79,5 pkt (18. miejsce) w ocenie merytorycznej i strategicznej uzyskując dofinansowanie w wysokości 2 250 000,00 zł (blisko 75% wartości całości projektu).

- Miasto i Gmina Pelplin

 

Wybudowana w 1873 r. dawna siedziba wydawnictwa „Pielgrzym” dzięki realizacji projektu ma zacząć spełniać nowe funkcje: kawiarenki z czytelnią, nowoczesnej mediateki oraz sali konferencyjnej. W ramach zadania planowane jest także: 

  • Usunięcie barier architektonicznych w obiekcie
  • Wykonanie nowych instalacji wewnętrznych
  • Termomodernizacja obiektu
  • Zagospodarowanie wód opadowych do zasilenia „ogrodu deszczowego”
  • Utworzenie „ogrodu książki”

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2

 

W ramach 2. naboru złożono 110 wnioski, w tym 103 wnioski poprawne formalne na łączną kwotę dofinansowania 148 791 641 zł. Spośród poprawnych formalnie wniosków dofinansowanie otrzymało 47 wniosków o najwyższej liczbie punktów uzyskanych w ocenie merytorycznej i strategicznej łącznie, w kolejności od 1. do 47. miejsca zajmowanego na liście rankingowej, na łączną kwotę dofinansowania 78 711 051,00 zł.

 

Przeczytaj także: Kolejne inwestycje w powiecie. Remont drogi w Rajkowach oraz w Leśnictwie Bukowiec

Miasto i Gmina Pelplin (pelplin.pl) / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe