Popularny ser może powodować chorobę. Wyrzuć go z lodówki

  • 24.05.2022, 14:28
  • News4Media
Popularny ser może powodować chorobę. Wyrzuć go z lodówki

Podziel się:

Oceń:

Badania jakości sera mozarella prowadzone przez jego producenta wykazały, że jedna partii została zanieczyszczona groźną bakterią.

Firma CEKO poinformowała głównego inspektora sanitarnego o negatywnym wyniku badań jednej z partii serów mozarella. Jest zanieczyszczona bakterią Listeria monocytogenes. Jej obecność w organizmie może wywołać listerozę, której objawy to m.in. drgawki, gorączka, duszności, światłowstręt i zaburzenia równowagi. Aby uniknąć zagrożenia, nie należy jeść produktu oznaczonego poniższymi informacjami:

Produkt – Ser Mozzarella Plastry 135 g

Numer partii: 01.22.1261

Data minimalnej trwałości: 20.06.2022

Producent: CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Goliszew 3a, 62-817 Żelazków, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30071602


Jakie działania zostały podjęte?

 

Postępowanie wyjaśniające w sprawie prowadzi Państwowa Inspekcja Weterynaryjna. Wszystkie produkty z wadliwej partii zostały wycofane z obrotu. Główny inspektor sanitarny apeluje, żeby w przypadku spożycia sera i pogorszenia stanu zdrowia skonsultować się z lekarzem.
 
W razie dodatkowych pytań można kontaktować się telefonicznie z głównym inspektoratem sanitarnym pod nr. telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 8:15-16:15.

News4Media

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe