Kolejna edycja Wymienialni Sąsiedzkiej w Morzeszczynie już w sobotę!

  • 27.05.2022, 09:03
  • Biblioteka Morzeszczyn / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Kolejna edycja Wymienialni Sąsiedzkiej w Morzeszczynie już w sobotę! źródło: mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 28 maja przy Urzędzie Gminy w Morzeszczynie (obok sceny), odbędzie się wiosenna edycja Wymienialni Sąsiedzkiej. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 14:00 do 18:00.

 

Sprzedaj, wymień lub oddaj

 

Wymienialnia Sąsiedzka to dobra okazja aby... zrobić porządek w szafie! Jednak nie tylko o to chodzi - podczas tego wydarzenia zaprezentować się mogą także lokalni twórcy, prezentujący swoje dzieła i ręczne wytwory. Inicjatorami tego spotkania są animatorzy kultury z Biblioteki Morzeszczyn:

 

Zapraszamy na wiosenną edycję wymienialni sąsiedzkiej w Morzeszczynie (scena przy Urzędzie Gminy), już 28 maja (sobota) w godz. 14:00 - 18:00.

  • Sprzedaj/wymień/oddaj swoje ubrania, zabawki, ręczne wytwory.
     
  • Kupuj rzeczy z drugiej ręki! A także nowości od lokalnych twórców.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych:

  •  zabawy ruchowe,
  •  planszówki,
  •  trampoliny.

W czasie wymienialni odbywać się będzie zbiórka środków menstruacyjnych (podpaski, wkładki, tampony, chusteczki nawilżane), które trafią do gminnych szkół.

- Julia Zawiszewska, Biblioteka Morzeszczyn

 

Jak wziąć udział?

 

Wyjaśniają to organizatorzy:

 

Nasz pchli targ ma charakter otwarty, zapraszamy do uczestnictwa wszystkich - tych dużych i małych, mieszkańców Morzeszczyna, a także chętnych gości.

Nie ma konieczności informowania nas o chęci wystawienia się, jednak będzie to wiedza bardzo przydatna w przygotowywaniu wydarzenia. Możesz również zarezerwować miejsce pod namiotem.

Przybywając na wymienialnię z chęcią zakupu rzeczy, pamiętaj, by zabrać ze sobą gotówkę i drobne monety. Szanuj wszystkich wystawców, zostaw po sobie porządek. Przydać mogą się wielorazowe torby i siatki na zakupy.

- Julia Zawiszewska, Biblioteka Morzeszczyn

 

A co powinni zapewnić sprzedający?

 

Jako sprzedający:

- zabierz ze sobą koc/stolik/krzesło/wieszaki, by rozstawić się pod naszym namiotem (zgłoś się w wiadomości, jeśli chcesz zarezerwować miejsce).

- zrób listę swoich rzeczy z ich cenami lub naklej ceny bezpośrednio na ubrania/zabawki, aby każdy zainteresowany wiedział ile zapłacić za daną rzecz.

- pamiętaj, by sprzedawać wyłącznie rzeczy niezniszczone.

- przygotuj gotówkę i drobne na wydawanie reszty.

- poinformuj o możliwości płatności blikiem lub przelewem.

- Julia Zawiszewska, Biblioteka Morzeszczyn

 

Organizator nie zapewnia możliwości rozmieniania pieniędzy. Więcej informacji pod numerem telefonu 514 990 266.

 

W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych prosimy, by śledzić media społecznościowe biblioteki – będziemy informować o ewentualnym przeniesieniu miejsca wydarzenia.

- Julia Zawiszewska, Biblioteka Morzeszczyn

 

źródło: Biblioteka Morzeszczyn

Biblioteka Morzeszczyn / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe