Allegro ostrzega: przez te SMS-y możesz stracić pieniądze

  • 27.05.2022, 12:00
  • News4Media
Allegro ostrzega: przez te SMS-y możesz stracić pieniądze fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Złodzieje wykorzystują program ratalny serwisu, żeby wyłudzić od jego użytkowników pieniądze. Jak odróżnić prawdziwe przypomnienie od oszustwa?

 

Platforma sprzedażowa Allegro od pewnego czasu oferuje swoim klientom korzystanie z limitu odnawialnego bez formalności

 

Użytkownicy mogą dokonywać zakupów z odroczoną płatnością lub na raty. Kiedy zbliża się termin zapłaty, na numer telefonu kupującego przesyłana jest automatyczna wiadomość z przypomnieniem. Oszuści wykorzystują ten proces i kierują do klientów Allegro własne, fałszywe przypomnienia. Chwila nieuwagi może zakończyć się wyczyszczeniem rachunku bankowego.Jak nie dać się oszukać?Allegro przypomina, że wiadomość z informacją o płatności przesyłana jest w trzech sytuacjach:

  • 3 dni przed jej terminem
     
  • w dniu wymaganej spłaty
     
  • po przekroczeniu terminu płatności


W prawdziwym SMS-ie znajdziemy swoje imię, kwotę zaległości oraz wskazówkę, żeby dokonać płatności za pośrednictwem Allegro Pay. Jest w nich również link, który prowadzi do specjalnego panelu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/allegro-pay/.

 

Twórcy aplikacji wyjaśniają, że...

 

Fałszywe SMS-y mogą być podobne do tych wysyłanych przez nas. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na link, który znajdziesz w wiadomości. Oszuści w swoich SMS-ach mogą załączać odnośnik, który prowadzi do fałszywej bramki płatniczej. Nie otwieraj go, a w szczególności – nie przelewaj pieniędzy za jego pośrednictwem.

- czytamy w komunikacieSerwis zaleca, aby wszelkich opłat dokonywać bezpośrednio z aplikacji, co pozwoli na stuprocentową pewność, że środki trafią na odpowiednie konto, a dane pozostaną bezpieczne.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe