Sobota w Ogrodzie Miejskim: warsztaty ogrodnicze i spektakl lalkowy... na rowerze

  • 27.05.2022, 13:00
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Sobota w Ogrodzie Miejskim: warsztaty ogrodnicze i spektakl lalkowy...… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 28 maja Ogród Miejski w Tczewie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach ogrodniczych, wspólnego sadzenia roślin oraz spektaklu lalkowego.

 

WARSZTATY OGRODNICZE (od 10:00 do 12:00)

 

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak dobierać towarzystwo roślin, żeby osiągnąć wyższe plony, co siać w towarzystwie roślin, żeby zapobiegać chorobom i odstraszyć szkodniki oraz jak dobrać odpowiednie stanowiska dla poszczególnych gatunków.

 

Dodatkowo tego dnia uczestnicy wspólnie wysieją sadzonki różnych roślin! W sobotę może padać deszcz - warto zaopatrzyć się w odzież ogrodową odpowiednią na deszczową pogodę!

- materiały prasowe

 

SPEKTAKL DLA DZIECI I DOROSŁYCH "Opowieści papierowego teatru"

 

Po ciężkiej pracy ogrodowej na uczestników: dzieci i dorosłych czeka uczta kulturalna!

 

Do ogrodu przyjedzie (na rowerze!) Teatr Miejsca - Robert Poryziński ze spektaklem "Opowieści papierowego teatru". To wyjątkowe widowisko lalkowe i autorska adaptacja baśni H. CH. Andersena. Spektakl łączy w sobie tradycyjny teatr lalkowy z elementami średniowiecznego teatru i sztuki kamishibai.

Spektakl potrwa 45 minut. Można wziąć ze sobą koce lub inne siedziska.

 

fot. materiały prasowe

 


 

Ogród Miejski to inicjatywa Tczewskich Kurierów Rowerowych (Fundacja To i Co), grupy nieformalnej Dzicy Przyrodnicy, Urzędu Miejskiego oraz firmy Flex Poland. To miejsce dla mieszkańców w Tczewa, w którym wspólnie uprawiają warzywa i owoce oraz organizują różne wydarzenia. Ogród mieści się przy ulicy Warsztatowej na terenie ogrodzonym niebieskim płotem obok placu zabaw.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę na FB. Inicjatywa powstała dzięki wsparciu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz wpłatom mieszkańców w ramach zrzutki.

Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe