Znasz język kaszubski? Możesz wziąć udział w konkursie dla dorosłych!

  • 29.05.2022, 09:00
  • pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Znasz język kaszubski? Możesz wziąć udział w konkursie dla dorosłych! fot. LOT Kaszuby

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza wszystkich twórców do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim. Termin nadsyłania prac upływa 20 sierpnia 2022 r.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i adresowany jest do osób dorosłych. Każdy jego uczestnik może zgłosić tylko jeden autorski tekst niepublikowanej wcześniej piosenki dla dzieci napisanej w języku kaszubskim (wraz z jej tłumaczeniem na język polski).

 

Jak dokonać zgłoszenia?

 

Tekst piosenki wraz z wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres e-mail: [email protected] w terminie do 20 sierpnia 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu tego roku.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe, a przewidywana nagroda główna wynosi 1 tys. zł.

Nadesłane teksty zostaną wykorzystane przez kompozytorów w przyszłym roku podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Planowane jest również wydanie śpiewnika.

 


 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.muzeum.wejherowo.pl.

pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe