Starogard Gdański: Kierownik Posterunku Policji w Kaliskach w czasie wolnym od służby odnalazł dwie zagubione w lesie 13-latki

  • 31.05.2022, 07:00
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Starogard Gdański: Kierownik Posterunku Policji w Kaliskach w czasie wolnym… fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Kierownik Posterunku Policji w Kaliskach w czasie wolnym od służby odnalazł dwie zagubione w lesie 13-latki. Młode mieszkanki gminy Osieczna, podczas wieczornego spaceru zgubiły się w Borach Tucholskich.

 

Syreny alarmowe

 

26 maja późnym wieczorem w miejscowości Osieczna rozległ się dźwięk syreny ochotniczej straży pożarnej. Sygnał alarmowy usłyszał między innymi policjant, kierownik posterunku w Kaliskach. Mimo że przebywał w tym czasie na wolnym, aspirant sztabowy Andrzej Karwasz skontaktował się z będącymi na służbie mundurowymi z pobliskiego posterunku i ustalił, że rozpoczęły się poszukiwania dwóch dziewczynek, które zagubiły się w Borach Tucholskich:

 

Informacja w tej sprawie wpłynęła do dyżurnego starogardzkiej komendy przed godziną 20:00. Zadzwoniły zagubione 13-latki, które oświadczyły, że stoją przy ambonie myśliwskiej i kończy się im bateria w telefonie. Zapadający powoli zmrok oraz obniżająca się temperatura działy na niekorzyść zaginionych nastolatek, a dla policjantów i strażaków rozpoczynających poszukiwania zapowiadały mogące wystąpić utrudnienia.

-KPP Starogard Gdański

 

Andrzej Karwasz przyłączył się do poszukiwań. Znając doskonale topografię okolicy, wsiadł do swojego prywatnego auta i zaczął sukcesywnie, na własną rękę sprawdzać obszary przyległe do ambon myśliwskich:

 

W efekcie prowadzonych kontroli policjant odnalazł przerażone i zdezorientowane nastolatki. Dziewczyny znajdowały się ponad 3 kilometry od najbliższej miejscowości. Aspirant Karwasz zabrał je do swojego auta i powiadomił dyżurnego starogardzkiej komendy o zakończeniu poszukiwań. Policjant przekazał nieletnie pod opiekę rodziców. Dzięki skutecznej interwencji, podjętej w czasie poza służbą, cała historia miała swój szczęśliwy finał.

-KPP Starogard Gdański

 

Przed nami wakacje, czas zasłużonego wypoczynku. Wielu z nas z pewnością uda się do lasu na spacer lub zbieranie grzybów. Dlatego policjanci już teraz apelują, aby zawsze w takiej sytuacji mieć przy sobie naładowany telefon. Warto również zabrać ze sobą jakąś butelkę z napojem i dodatkowe wierzchnie okrycie. Wybierając się do lasu, pamiętajmy, aby nie zgubić tam drogi do domu.  

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe