Jak szybko i poprawnie wykonać rozliczenie pit?

  • 23.01.2018, 11:00 (aktualizacja 20.02.2018 08:45)
  • Grupa Tipmedia
Jak szybko i poprawnie wykonać rozliczenie pit?
Podziel się:
Coroczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym, jest obowiązkiem każdego pełnoletniego obywatela, który osiąga dochody. Składnie zeznań podatkowych nie jest jednak wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać i niejednej osobie przysporzyło ono wielu problemów. Rozliczenie pit szczególnie trudne może okazać się w sytuacji, w której otrzymujemy wynagrodzenie z więcej niż jednego źródła.

Jakie przychody należy rozliczyć?

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

      Aby nieco rozjaśnić sytuację rozliczeń podatkowych, warto na początek zastanowić się nad tym, które dochody należy ująć w rozliczeniu pit. Należą do nich przede wszystkim wszelkie dochody pochodzące z wykonywanej pracy, bez względu na to, czy opiera się ona na umowie o pracę, o dzieło, czy umowie zlecenie. Rozliczyć należy również przychód z emerytury, renty, własnej działalności gospodarczej czy niektórych stypendiów, a także dochody pochodzące z wynajmu lub sprzedaży nieruchomości, cz z giełdy. Do każdej z wyżej wymienionych opcji, dopasowany został odpowiedni druk. Roczną deklarację podatkową należy złożyć w konkretnych, z góry określonych terminach. Można to zrobić osobiście lub przez internet. Aby nie  pogubić się w tych zawiłych zasadach i nie popełnić żadnego błędu, warto skorzystać ze sprawdzonej pomocy. Może ją zaoferować prawie każde biuro rachunkowe lub... program do rozliczania pit.

Program pit- zalety stosowania

     W przeciwieństwie do wspomnianej wcześniej  usługi  biura rachunkowego, czy księgowej, program do rozliczania pit jest tani, dzięki czemu na jego zakup może pozwolić sobie każdy. Dodatkowo większość tego typu programów jest bardzo intuicyjna, a ich obsługa nie wymaga zaawansowanej znajomości komputera, co z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla osób starszych. Na rynku można znaleźć kilka tego typu produktów, dostosowanych do obowiązujących przepisów oraz uwzględniających ewentualne zmiany prawne. Z tego względu ważne jest, aby używać aktualnej wersji programu. W tym roku odpowiedni będzie program do rozliczenia pit 2017, który można znaleźć tutaj: https://www.pitax.pl/program-pit/ .

     Przy jego pomocy można szybko wybrać odpowiedni dla siebie formularz PIT, obliczyć podatek, a także odliczyć wszelkie należne ulgi. Stosowanie tego typu programów eliminuje ryzyko popełnienia błędów w czasie dokonywania rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Dodatkowo  umożliwia wysłanie PIT-u przez internet, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Pozostałe