Młodzież spotkała się z pisarzem Kazimierzem Szymeczko

  • 06.10.2016, 09:16
  • Urszula Niewiaromska, Telewizja Tetka
Młodzież spotkała się z pisarzem Kazimierzem Szymeczko Piotr Chabowski

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji spotkań z pisarzami. Zorganizowała je w dwóch tczewskich książnicach. Ich gośćmi byli Kazimierz Szymeczko oraz Kalina Jerzykowska.

W tczewskich bibliotekach zorganizowano dwa spotkania ze znanymi pisarzami tworzącymi dla dzieci i młodzieży. Z kamerą wybraliśmy się na spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem opowiadań dla najmłodszych i książek dla młodzieży. Odbyło się ono w filii biblioteki miejskiej przy ulicy Jagiełły. Wizyta pisarza zapowiadała się ciekawie i takim też była, bo i gość był niecodzienny. Kazi mierz Szymeczko - niezwykle barwnie i z humorem odpowiadał nie tylko o sobie, ale głównie o swojej twórczości, o pasji pisania. Szybko skupił uwagę uczniów drugiej i trzeciej klasy gimnazjum nr 3, którzy z zainteresowaniem słuchali pisarza mówiącego o pomysłach na książki i umiejętnościach ich przelania na papier. Szymeczko mówił również o tym skąd czerpie inspiracje do pisania powieści podając za przykład tytułowego bohatera Tetrusa, który po wypadku samochodowym mozolnie dochodzi do tego, że jego życie ma swój głęboki sens i cel. Fabułę Tetrusa zbudował z okruchów rozmów, zdarzeń i przemyśleń związanych z tym doświadczeniem jako opiekun niepełnosprawnych w ośrodkach Caritasu.

 

Kazimierz Szymeczko jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”, autorem Historii Polski w opowieściach i wielu opowiadań dla najmłodszych dzieci publikowanych m.in. w Świerszczyku”. Nominowany do nagrody Książka Roku 2011. Dwa lata później został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Jego powieść Tetrus – nominowano do nagrody Książka Roku 2015. Spytaliśmy autora jak zachęca do czytania swoich książek młodzież i dzieci, które coraz więcej czasu spędzają przed komputerem?

Urszula Niewiaromska, Telewizja Tetka

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe