Starogard Gdański: Policjanci i strażacy dla dzieci. Służby zapraszają na festyn

  • 01.06.2022, 12:13
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Starogard Gdański: Policjanci i strażacy dla dzieci. Służby zapraszają… fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

W pierwszą niedzielę czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oraz strażacy i policjanci ze Starogardu Gdańskiego organizują otwarty dzień dziecka. Impreza odbędzie się na placu przy ulicy Zblewskiej naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Jak podają funkcjonariusze, wzorem poprzednich lat, możemy spodziewać się wielu ciekawych atrakcji.

 

Moc atrakcji od policjantów i strażaków

 

W niedzielę, 5 czerwca o godzinie 12.00 na placu przy ul. Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim, rozpocznie się festyn z okazji obchodów Dnia Dziecka pn. „Policjanci i Strażacy Dzieciom".

 

W tym dniu wspólnie ze strażakami przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu wiele konkursów edukacyjno-profilaktycznych. Będą gry, zabawy, dmuchańce oraz malowanie twarzy i zaplatanie warkoczy. Będzie można zobaczyć z bliska sprzęt, jaki na co dzień używają policjanci i strażacy.

W ramach profilaktyki dla dorosłych każdy uczestnik festynu, dzięki specjalnym goglom, które zniekształcają widzenie, będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol lub narkotyki. Miłośnicy kredek, kolorów i rysunku będą mogli wykazać się swoimi manualnymi umiejętnościami w konkursie plastycznym. Muzycznie atmosferę festynu wzbogacą występy młodych i utalentowanych starogardzkich artystów. Wspólnie ze strażakami zapraszamy do licznego udziału w imprezie.

- asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim


Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego. 

 

źródło: KPP Starogard Gdański

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe