Szpitale Tczewskie S.A. dostaną od miasta karetki

  • 23.01.2018, 18:35
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Szpitale Tczewskie S.A. dostaną od miasta karetki Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

500 tys. zł przekaże miasto Tczew na zakup karetek dla Szpitali Tczewskich.

To kolejna dobra informacja dla spółki Szpitale Tczewskie, które po zapowiedzi ministra Kazimierza Smolińskiego o przewidzianych 100 tys. zł w budżecie państwa na zakup sprzętu medycznego, ma otrzymać kolejne wsparcie - tym razem z budżetu miasta w wysokości 500 tys. zł  na karetki ratownictwa medycznego. Z prośbą o udzielenie takiej pomocy Starostwo Powiatowe w Tczewie zwróciło się do prezydenta Mirosława Pobłockiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystko dlatego, że Szpitale chcą stanąć do konkursu na ratownictwo medyczne, a warunkiem wstępnym jest posiadanie własnych karetek. Miasto przewiduje w budżecie 2018 na ten cel kwotę 500 tys. zł.

W ramach tej kwoty będą zakupione dwie karetki, ich wyposażenie bierze na siebie strona powiatowa. (prezydent Mirosław Pobłocki)

Dodajmy, że uchwała będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej podczas najbliższej sesji, która odbędzie się w czwartek, 25 stycznia. Wtedy też pod głosowanie zostanie poddane udzielenie pomocy finansowej dla powiatu na realizację programów zdrowotnych dotyczących wirusa HPV i wykrywania raka płuc.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe