Zgłoś kandydatów do tytułu "Nauczyciel Pomorza". Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne

  • 03.06.2022, 08:30
  • pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Zgłoś kandydatów do tytułu "Nauczyciel Pomorza". Dla laureatów przewidziano… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze do końca lipca można zgłaszać kandydatów w konkursie "Nauczyciel Pomorza".

Od kilku lat w Konkursie „Nauczyciel Pomorza", którego przeprowadzeniem zajmuje się w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, doceniani są wybitni nauczyciele z pomorskich przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych.

Do udziału w konkursie można zgłaszać kandydatury nauczycieli, którzy z pasją realizują działania dydaktyczne i wychowawcze, swoją postawą  wspierają i inspirują innych pedagogów, a ponadto wykazują się zaangażowaniem w sprawy środowiska lokalnego.

Komisja Konkursowa spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 finalistów, z których zostanie wyłonionych 5 laureatów. Jeden otrzyma tytuł „Nauczyciela Pomorza Roku 2022" oraz statuetkę, pozostali – wyróżnienia. W uzasadnionych przypadkach, spośród wszystkich zgłoszeń, Komisja Konkursowa może rekomendować Marszałkowi kandydatów do otrzymania wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w jednym z pięciu kryteriów, wskazanych w regulaminie. Dla laureatów przewidziano także nagrody pieniężne.

 

Z wnioskiem o nadanie tytułu może wystąpić:

  • dyrektor przedszkola, szkoły lub innej placówki oświatowej,
  • rada szkoły lub placówki,
  • rada rodziców,
  • samorząd uczniowski
  • organizacja pozarządowa.

 

Wnioski należy składać do 31 lipca. O przyjęciu zgłoszenia wniosku decyduje data stempla pocztowego.

Finaliści zostaną wyłonieni do końca września. O miejscu i terminie wręczenia nagród rekomendowani kandydaci zostaną powiadomieni pisemnie. Uroczysta gala konkursu będzie miała miejsce podczas IX Forum Pomorskiej Edukacji.

Wniosek należy wypełnić online, a następnie wydrukować, podpisać i przesłać wraz z załącznikiem nr 1 na adres Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku: al. gen. J. Hallera 14 80-401 Gdańsk z dopiskiem:  Konkurs „Nauczyciel Pomorza" w 2022 roku.


Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w godz. 8.00–15.00 (od poniedziałku do piątku), pod nr tel.: 58 344 01 68; e-mail: [email protected] lub [email protected]

pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe