Nowy Akumulator Społeczny rozstrzygnięty! Sprawdź jakie inicjatywy dostały dofinansowanie [ROZMOWA]

  • 05.06.2022, 10:00
  • Redakcja (Dawid Chęć)
Nowy Akumulator Społeczny rozstrzygnięty! Sprawdź jakie inicjatywy dostały… fot. Fundacja Pokolenia

Podziel się:

Oceń:

Rozstrzygnięto kolejną edycję Akumulatora Społecznego. Dofinansowano m.in. takie inicjatywy jak: "ZagrajMY", "Malownicze spotkania przy wspólnym Stole" czy "różni / równi / ważni".

 

Czym jest Akumulator Społeczny? 

 

Akumulator Społeczny to innowacyjny fundusz, który nadaje bieg pomysłom mieszkańców Pomorza. Skierowany jest do minimum 3-osobowych grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, działających na rzecz dobra wspólnego. Fundusz Nowy Akumulator Społeczny tworzony jest w partnerstwie, którego liderem jest Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych:

 

Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY to przyjazny, trwały i innowacyjny fundusz, mający na celu pobudzanie aktywności społecznej mieszkanek i mieszkańców Pomorza. Skierowany jest do grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, działających na rzecz dobra wspólnego.

- Akumulator Społeczny (akumulatorspoleczny.pl)

 

O inicjatywie oraz tym, ile przyjęto w tym roku przyjęto zgłoszeń opowiadał  na naszej antenie Artur Rajkowski:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W tym roku w naszym powiecie tczewskim wpłynęło dużo wniosków. 22 oferty na bardzo różne działania, praktycznie z każdej gminy dostaliśmy po kilka wniosków i jest to więcej, niż w zeszłym roku, gdzie epidemia trochę wyhamowała wszystkie wydarzenia, a te ogólne inicjatywy były bardziej skierowane na niwelowanie negatywnych skutków epidemii.

- Artur Rajkowski

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu

 

Łącznie dofinansowanie otrzymało 8 z 22 inicjatyw, który przeszły wstępną weryfikację:

 

fot. Fundacja Pokolenia

 

Dzięki otrzymaniu dodatkowego wkładu od Samorządu Powiatu Tczewskiego pula na granty została zwiększona. W związku z tym finalnie w konkursie w powiecie tczewskim przyznanych zostało 8 grantów na sumę 32 000 złotych. Razem z dotacjami w powiecie gdańskim łącznie na dofinansowanie lokalnych inicjatyw w tym roku przeznaczono 59 000 złotych. Oczywiście planowane, są także kolejne edycje konkursu.

Wszystkie bieżące informacje znajdziecie na stronie Fundacji Pokolenia.

Redakcja (Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe